Skip to Content

در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی؛

اولین باغ «گل محمدی» در شهرستان میبد به بار نشست


با تلاش مدیریت جهاد كشاورزی میبد براي نخستين بار گل محمدي از اين باغ برداشت شد.

به گزارش میبد خبر، برداشت گل از اولین باغستان گل محمدی در شهرستان میبد با حضور فرماندار،مدیریت جهادکشاورزی و مدیریت شهرک صنعتی جهان آباد میبد برگزار شد.

پور کوثری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد بیان داشت: این باغستان از سال 1395 به مساحت 4000 متر مربع  وبا کاشت 800 اصله نهال گل محمدی با همکاری مدیریت شهرک در شهرک صنعتی جهان آباد میبد احداث شده است. این گلها از نژاد معطر و پر گل می باشد. 

وی افزود: با توجه به سازگاری گل محمدی با اقلیم منطقه و کم آبخواه بودن و مقاومت نسبت به شرایط آب و خاک شهرستان می تواند به عنوان یکی از گزینه های مناسب جهت الگوی کشت و جایگزینی با کشت های پر آب خواه منطقه باشد. رشد سریع و باروری در سال اول و مقاومت نسبت به بیماری ها از جمله مزایای دیگر این کشت محسوب می شود.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود از سال سوم به بعد از 4000 متر مربع 350 کیلو گل محمدی برداشت شود که از این مقدار می توان 350 لیتر گلاب تولید کرد ضمن اینکه می توان از غنچه گل محمدی به عنوان دم نوش استفاده کرد.

پورکوثری در پایان گفت: جهاد کشاورزی شهرستان میبد در نظر دارد ترویج و کشت این محصول را در برنامه سال جاری قرار داده همچنین با آموزش زنان خانه دار جهت تولید گلاب و عرقیجات گیاهی خانگی نسبت به ایجاد کارگاههای عرق گیری، روغن گیری و گلاب گیری زمینه اشتغال افراد جویای کار را فراهم نماید.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.