Skip to Content

رئیس بهزیستی میبد:

اورژانس اجتماعی میبد، رتبه اول کاهش طلاق را در استان دارد/ شانس بالای سازش در پرونده‌های ارجاعی به اورژانس اجتماعی میبد


رئیس بهزیستی میبد بیان داشت: اورژانس اجتماعی میبد با داشتن 30 درصد سازش در پرونده های اختلافات زناشویی رتبه اول کاهش طلاق را در استان یزد به خود اختصاص داده است.

به گزارش میبد خبر، «سید محسن فلاح» در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی در یزد برگزار شد، با بیان این که از 24 تا 30 تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است، اظهار کرد: شعار این هفته «بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به‌زیستن» انتخاب شده و برنامه ها نیز با این محوریت این شعار اجرا می شود.
 
وی با اشاره به خدمات اجتماعی این اداره گفت: در حوزه امور اجتماعی ارائه خدمات مددکاری به 203 نفر از زنان سرپرست خانوار صورت گرفته است و طبق قوانین، مستمری مددجویان یک نفره از 53 هزارتومان به 148 هزارتومان افزایش یافته که خوشبختانه 15 خانواده را بازتوانی کرده و همچنین نوزده میلیون و 730 هزارتومان به خانواده‌های چند قلو و هفت میلیون تومان سرمایه کار و اشتغال به خانواده‌ها پرداخت شده است. 
 
فلاح با اشاره به اینکه 64 موسسه و مرکز خدماتی وابسته به بهزیستی در میبد فعالیت دارند، ابراز داشت: از این تعداد موسسات و مراکز خدماتی 48 مورد غیر دولتی و مابقی دولتی هستند. در حوزه کودک و نوجوان نیز 28 مهد کودک با تعداد 752 کودک را تحت پوشش داشته که اقدام به برگزاری  کلاس های آموزشی در مورد آنفلوآنزا، تب کریمه کنگو، چاقی، و کلاس های عروسک سازی، قصه خوانی و موارد دیگر برای آنها شده است.
 
رئیس بهزیستی میبد با اشاره به فعالیت 5 مرکز نگهداری افراد بی سرپرست در میبد خاطرنشان کرد: 56 کودک در رده سنی 3 تا 18 سال در مرکز کودکان هستند که از این تعداد 11 کودک معلول و 19 کودک توسط اقوام نگهداری می‌شوند که مستمری خود را از بهزیستی دریافت می‌کنند. 
 
فلاح از اجرای طرح تحقیقاتی پیشگیری از معلولیت در خانواده های دارای دو فرزند معلول خبر داد.
 
وی در ادامه افزود: 10 مرکز توانبخشی دولتی و 3 موسسه خیریه فعال در این شهرستان فعالیت دارند که در سال گذشته مرکز توانبخشی آیت الله حائری هزار و 688 مورد خدمات به شهروندان ارائه کرده و طرح cbr نیز در بخش‌های ندوشن و بفروئیه با 15 هزار جمعیت تحت پوشش فعال است که از 3 هزار معلول تحت پوشش 500 نفر از آن‌ها مستمری بگیر ماهیانه هستند.
 
فلاح با اشاره به حوزه پیشگری و مهم دانستن این محور در بهزیستی گفت: برگزاری دانشنامه ازدواج برای هزار و 500 نفر، اجرای طرح آموزشی حین ازدواج برای هزار و 900 نفر، طرح مشاوره ژنتیک برای 850 زوج در آستانه ازدواج، طرح های پیشگیری از معلولیت برای دو هزار و 37 نفر، برگزاری همایش  پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی برای 250 نفر واجرای طرح غربالگری تنبلی چشم برای کودکان سه تا شش سال با حضور 600 کودک از فعالیت های این حوزه بوده است.
 
رئیس بهزیستی میبد با تاکید بر شانس بالای سازش در پرونده‌های ارجاعی به اورژانس اجتماعی میبد اظهار داشت: در این حوزه با 6 دوره آموزش زوج های جوان و 4 جلسه کارگروه طلاق فعالیت داشتیم که پذیرش 123 زوج جوان در کاهش طلاق، 219 پرونده در بخش مداخله در بحران، 373 مورد در بخش خدمات سیار و تماس 283 نفر با اورژانس اجتماعی و پیگیری آنها از جمله اقدامات اورژانس اجتماعی میبد بوده که موجب شده تا اورژانس اجتماعی بهزیستی میبد با داشتن 30 درصد سازش در پرونده های اختلافات زناشویی رتبه اول کاهش طلاق استان را کسب کند.
 
وی درباره بحث فرزند خواندگی در شهرستان میبد اذعان داشت: سال گذشته 67 متقاضی فرزندخواندگی داشتیم که 3 فرزند نیز به خانواده های مورد تایید و واجد شرایط تحویل شد.
 
فلاح در پایان با اشاره به اینکه مرکزتحقیقات ژنتیک میبد به عنوان تنها مرکز درجنوب شرق کشور، دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های کم نظیر درحوزه تحقیقاتی، آزمایشگاهی و مشاوره‌های ژنتیکی است، خاطر نشان ساخت: با خرید دستگاه NGF برای این مرکز به همت  و همکاری خیرین محترم تجهیزات این مرکز تکمیل و کلیه خدمات در آن به مراجعین ارائه می شود.
 
انتهای پیام/اد
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.