Skip to Content

توسط اداره اوقاف و به مناسبت هفته وحدت صورت گرفت؛


به مناسبت هفته وحدت تعدادی وسایل ورزشی توسط اداره اوقاف میبد به مجتمع آموزشی دخترانه مهمانشهر افغان آباد اهدا شد.

به گزارش میبد خبر، جعفر شفاهی معاون پرورشی آموزش پرورش میبد در مراسم صبحگاه دانش آموزان دختر افغانستانی مهمانشهر شهرستان ضمن بزرگداشت هفته وحدت و میلاد پیامبر رحمت و مهربانی (ص)بیان داشت: با ولادت پیامبر اسلام(ص) حوادثی در جهان بوقوع پیوست که هر یک از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردارند، فرو ریختن 14 کنگره از ایوان کاخ کسری، خاموش شدن آتشکده فارس، خشک شدن دریاچه ساوه و وقایع دیگری که به برکت تولد این مولد خجسته اتفاق افتاد و هر یک دارای معنا و مفهوم ویژه ای هستند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم در بارة نقش آن حضرت در ایجاد وحدت و همدلی در میان مسلمانان افزود: همان طور که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در ابتدای بعثت خصومت های موجود در جامعة آن روز جزیره العرب را به محبت و برادری تبدیل کرد، امروز نیز مسلمانان محتاج آن حضرت هستند و در شرایط دشوار کنونی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است که می تواند بار دیگر محور وحدت مسلمانان باشد و تفرقه ها و دشمنی ها را به برادری و مهرورزی بدل سازد.

شفاهی با بیان اینکه همواره نام پیامبر همراه با رحمت، برکت و تخلق به اخلاق کریمه بوده است به تفاوتهای مکارم اخلاق و محاسن اخلاق اشاره نموده و گفت تا زمانیکه حسن خلق محقق نشود مکارم اخلاق نیز محقق نمی شود.

معاون پرورشی آموزش پرورش میبد در پایان سخنان خود به نام گذاری هفته وحدت توسط امام راحل پرداخت و گفت: در اندیشه امام خمینی (ره) وحدت یک نعمت است و اگر همه مسلمانان وحدت داشته باشند هیچ قدرتی نمی تواند در برابر مسلمین بایستد وی افزود خداوند در آیه 103 سوره آل عمران می فرماید یادآرید نعمت خداوند را که قلوب شما را بهم نزدیک کرد .

در این مراسم تعدادی وسایل ورزشی توسط اداره اوقاف میبد به مجتمع آموزشی دخترانه مهمانشهر افغان آباد اهدا شد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.