Skip to Content


اهدای عضو شهروند میبدی جان سه بیمار را نجات داد


مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: پنجمین اهدای عضو در سال جاری با اهدای اعضای عباسعلی زارعی محمودآباد، 36 ساله اهل و ساکن شهرستان میبد انجام شد.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدآوا، اظهارکرد: پنجمین اهدای عضو در سال جاری با  اهدای اعضای عباسعلی زارعی محمودآباد،36 ساله اهل و ساکن شهرستان میبد انجام شد.

آیت الله قهرمانی افزود: این بیمار در اثر حادثه ی تصادف در تاریخ 16/3 به بیمارستان میبد منتقل شده و سپس در بخش مراقبت های ویژه ی بیمارستان شهید دکتر رهنمون بستری شد.

وی ادامه داد: بعد از اینکه پزشکان وی را مورد معالجه قرار دادند، مرگ مغزی توسط پزشکان متخصص تائید شد و پس از رضایت خانواده برای اهدای عضو آماده شد.

قهرمانی گفت: عمل جداسازی دیروز با موفقعیت انجام شد که کبد و یکی ازکلیه ها جهت پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز و کلیه دیگر جهت پیوند به بیمارستان شهید صدوقی یزد منتقل شد.

انتهای پیام/ه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.