Skip to Content

مدیر کل انتقال خون استان یزد عنوان کرد؛


مدیر کل انتقال خون استان یزد گفت: از آغاز پویش اهدای آگاهانه تاسوعا تا اربعین حسینی (ع) 492 نفر اهدای پلاسما و 91 نفر نیز اهدای پلاکت به روش آفرزیس داشته اند.

به گزارش میبد خبر، نقی تقوائی با اشاره به اینکه از ابتدای محرم تا اربعین هفت هزار و 276 نفر به مراکز انتقال خون مراجعه کردند گفت: از این تعداد پنج هزار و 837 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی همچنین با بیان اینکه از بین اهداکنندگان خون در استان 97/3 درصد مرد و 2/7 درصد زن بوده اند عنوان کرد: از این تعداد اهداکننده 65/3 مستمر (دوبار در سال ) 25/7 با سابقه (در سال یکبار) و 9 درصد برای بار اول خون اهدا کردند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه بیان کرد در حال حاضر ذخیره خون و فرآورده ای آن در استان وضعیت مناسبی دارد و از ابتدای ماه محرم تاکنون 9 هزار و 333 واحد خون و فرآروده های آن به مراکز درمانی ارسال شده است.

وی با اشاره به در پیش رو بودن فصل سرد سال و کاهش اهدای خون گفت: همزمان با شروع فصل سرد مراجعه جهت اهدای خون کاهش می یابد که از اهداکنندگان عزیز تقاضا داریم همچون گذشته این اداره کل را در تامین خون سالم برای بیماران کمک نمایند.

تقوائی در پایان افزود: از آغاز پویش اهدای آگاهانه تاسوعا تا اربعین حسینی (ع) با تم اهدای پلاسما که با هدف آشنایی اهداکنندگان با فرآورده‌های خونی و ترویج فرهنگ و مدیریت بهینه اهدای خون به بیماران شکل گرفت، 492 نفر اهدای پلاسما و 91 نفر نیز اهدای پلاکت به روش آفرزیس داشته اند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.