Skip to Content

قاسمی مسوول هماهنگ کننده واحد فراهم آوری اعضا

اهدای اعضای خانم ۲۸ ساله کرمانی در بیمارستان میبد / تاکنون 7 مورد پیوند کلیه در استان با موفقیت صورت گرفته است/ احتمال می دهیم تا پایان سال 15مورد اهداء عضو داشته باشیم


تعداد اهدا اعضا عضو در سال گذشته در استان 6 مورد و در سال 93 این تعداد تاکنون 8 مورد است. احتمال می دهیم تا پایان سال 93 اهداء عضو در استان به 15 مورد بررسد.

به گزارش خبرنگار میبدخبر: با حضور تیم جراحی کبد از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین تیمی از یزد ساعت 11 شب پنج شنبه با همکاری تیم اتاق عمل بیمارستان میبد دو کلیه و کبد خانم 28 ساله کرمانی از اهالی جیرفت برای اهدا از بدن وی جدا شد.

 گفتنی است یکی از کلیه ها برای عمل پیوند به بیمارستان شهید صدوقی یزد ارسال شد. همچنین کبد و کلیه دیگر بیمار نیز برای پیوند به بیمارستان شیراز ارسال شد.

قاسمی مسوول هماهنگ کننده واحد فراهم آوری اعضا در گفتگو با میبد خبر افزود: هنگامی که مرگ مغزی این بیمار قطعی شد با گفتگویی هایی که با خانواده بیمار انجام شد رضایت آنها برای اهدا اعضا جلب شد.

وی ادامه داد: افرادی که در مرگ مغزی به سر می برند توسط تیم درمانی نگهداری می شوند تا جلب رضایت خانواده ایشان صورت گیرد.

وی همچنین تعداد اهدا اعضا عضو در سال گذشته در استان را 6 مورد و در سال 93 این تعداد را 8 مورد برشمرد و افزود: احتمال می دهیم تا پایان سال 93 اهداء عضو به 15 مورد بررسد.

وی اضافه نمود: خانواده هایی که در این وضعیت قرار دارند با اهدا عضو بستگان خود موجبات حیات دوباره چند نفر دیگر و همچنین کسب آرامش قلبی جهت خود ایشان می شود.

قاسمی همچنین اضافه نمود: با بررسی هایی که انجام داده ایم خانواده هایی که با اهداء عضو موافقت می کنند نسبت به خانواده هایی که این عمل را انجام نمی دهند دارای آرامش روحی بیشتری هستند.

قاسمی در جواب سوال میبد خبر راجع به اینکه چرا عمل پیوند توسط تیم دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت می گیرد افزود: پزشکی که جراحی پیوند کبد را انجام می دهد باید خود نیز عمل جدا سازی را انجام دهد. و دیگر اینکه عمل پیوند کبد فقط در کشور در شیراز انجام می شود به همین دلیل تیم جراحی از شیراز به میبد آمده اند.

وی همچنین از عمل پیوند کلیه در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون 7 مورد پیوند کلیه صورت گرفته که تمامی آنها با موفقیت صورت گرفته است.

 

رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 2.6666666666666665 stars out of 5.