Skip to Content

نخستین روز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص)؛

انهدام ماکت ابعاد واقعی ناو«یو.اس.اس نیمیتز»امریکا با موشک‌/قدرت‌نمایی سپاه در تنگه هرمز +فیلم وتصاویر


نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در تنگه هرمز و خلیج فارس با رمز یا محمد رسول‌الله(ص) آغاز شد. انهدام ماکت ابعاد واقعی ناو «یو.اس.اس نیمیتز» امریکا توسط موشک‌های نیروی دریایی سپاه + فیلم

به گزارش میبد خبر، رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 9 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لحظاتی قبل با رمز یا محمد رسول الله(ص) آغاز شد.

در نخستین مرحله از رزمایش 17 موشک کروز و بالستیک از شناورها، بالگردها و سامانه‌های ساحلی نیروی دریایی سپاه شلیک شد.

4 موشک بالستیک بوده که از این چهار فروند دو فروند موشک خلیج فارس و دو فروند موشک‌های زلزال و ئفاتح بودند.

در این رزمایش علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سرلشکر محمد‌علی جعفری فرمانده کل سپاه، سردار سرلشکر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه،سردار شیرازی رئیس دفتر نظامی مقام معظم رهبری، سردار سرلشکر باقری معاون ارکان ستاد کل نیروهای مسلح، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح حضور دارند.

این رزمایش در منطقه تنگه هرمز و خلیج فارس و با محوریت قرارگاه دریایی خاتم 2 برگزار می‌شود و شناورهای مختلف نیروی دریایی سپاه به اجرای عملیات می‌پردازند.

این عملیات با رمز «یا محمدرسول‌الله (ص)» و با فرمان سردار سرلشکر جعفری آغاز شد.

 

 

«مین گذاری» تنگه هرمز توسط ده‌ها فروند شناور نیروی دریایی سپاه

عملیات مین‌ریزی توسط ده‌ها فروند شناور نیروی دریای سپاه در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) و در منطقه تنگه هرمز صورت گرفت.

در این مرحله حدود 30 فروند شناور نیروی دریایی سپاه اقدام به انجام عملیات مین‌ریزی در محدوده تنگه هرمز کردند.

این اقدام با سرعتی بسیار بالا و در زمانی کم انجام شد و از این تاکتیک می‌توان در مواقع بحرانی علیه تهدیدات احتمالی بهره‌برد.

سردار فدوی در خصوص انجام این عملیات گفت: مین ریزی مهمترین دغدغه آمریکایی‌هاست .

وی ادامه داد: پیشرفته‌ترین انواع مین دریایی را در اختیار داریم که آمریکایی‌ها تصور آن را نمی‌کنند.

 

 

پهپادهای هدف توسط 100 فروند شناور نیروی دریایی منهدم شد

در آغاز مرحله دوم رزمایش سپاه، پهپادهای هدف توسط 100 فروند شناور نیروی دریایی منهدم شد.

این پهپادها توسط موشک‌های دوش پرتاب میثاق و توپ‌های نصب شده روی قایق‌های تندرو منهدم شد.

 

 

ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی با موشک‌های سپاه منهدم شد

لحظاتی قبل و در ادامه برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 9 سپاه در تنگه هرمز ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی که توسط نیروی دریایی سپاه ساخته شده بود طی عملیاتی همه جانبه مورد اصابت صدها راکت و ده‌ها فروند موشک قرار گرفت و منهدم شد.

این ماکت در ابعادی واقعی ساخته شده و توسط ده‌ها فروند شناور تندرو مورد اصابت قرار گرفت.

همچنین چند موشک کروز و دو موشک بالستیک نیز به این هدف اصابت کرد.

دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه اردیبهشت ماه سال جاری از شبیه سازی ناو هواپیمابر آمریکایی برای انهدام و تصرف آن در ابعاد واقعی 202 متری خبر داده بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پیش از این با تاکید بر اینکه امروز آمریکایی‌ها و همه دنیا می‌دانند یکی از اهداف عملیاتی ما، از بین بردن نیروی دریایی آمریکاست، گفته بود: انهدام ناو آمریکایی 50 ثانیه طول می‌کشد

علاوه بر نیروی دریایی سپاه یگانهای نداجا، نهاجا و نیروی هوافضای سپاه تمرینات مورد اصابت قراردادن ماکت ناوهواپیمابر را تمرین کرده‌اند.

 

 

*سردار فدوی: تحویل موشک کروز غدیر با برد 300 کیلومتر در هفته آینده

فرمانده نیروی دریایی سپاه از تحویل موشک کروز غدیر با برد 300 کیلومتر به نیروی دریایی سپاه طی هفته آینده خبر داد.

سردار حسین فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در جریان نهمین رزمایش پیامبر اعظم که در تنگه هرمز در حال برگزاری است گفت: هفته آینده موشک کروز غدیر با برد 300 کیلومتر تحویل نیروی دریایی سپاه خواهد شد.

وی اضافه کرد: برد موشک های ما به جنوبی‌ترین مکان آبهای منطقه می‌رسد و اهداف متحرک را از پسابندر تا شمال خلیج فارس مورد هدف قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: نیروی دریایی سپاه شناورهایی را در اختیار دارد که ابعاد آنها را تا روز خطا و حماقت دشمن اعلام نخواهیم کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت:‌مشکل ما دشمنان فرامنطقه ای هستند و ما برادریمان را به کشورهای منطقه ثابت کردیم.

 

 

*شلیک موفقیت آمیز 2 موشک کروز نصر از بالگردها به ناو هواپیمابر

برای نخستین بار در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) سپاه، موشک کروز نصرن از بالگردها به ناو هواپیمابر شلیک شد.

همچین موشک بالستیک با برد 270 کیلومتر برای انهدام اهداف متحرک شلیک شد.

در این مرحله از رزمایش از شناورهای جدید ذوالفقار سپاه رونمایی شد.

 

 

*شلیک موشک‌های فاتح 110 و زلزال علیه اهداف ثابت زمینی

موشک‌های فاتح 110 و زلزال علیه اهداف ثابت زمینی به هدفی در یک جزیره غیر مسکونی به فاصله 270 کیلومتر در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم شلیک شد.

 

 

*موشک دوربرد و بالستیک «خلیج فارس» با موفقیت شلیک شد

موشک دوربرد و بالستیک «خلیج فارس» صبح امروز در همایش پیامبر اعظم سپاه با موفقیت شلیک شد.

همچنین هدف دریایی متحرک با دو موشک بالستیک با برد 270 کیلومتر در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم سپاه در منطقه خلیج فارس منهدم شد.

موشک هوشمند و بالستیک "خلیج فارس " یک موشک مافوق صوت و کشتی‌زن بوده و تفاوت آن با موشک‌های قبلی این است که دیگر موشک‌ها عمدتاً با سرعتی زیر صوت و به صورت کروز عمل می‌کردند اما "خلیج فارس " با سرعتی مافوق صوت و به صورت بالستیک از سطح زمین شلیک شده و به صورت عمودی از ارتفاع بالا می‌تواند هرگونه ناو و یا شناور دشمن را مورد هدف قرار دهد.

شعاع برد عملیاتی این موشک 300 کیلومتر است که در آینده نزدیک نسل جدید آن با بردی بیشتر تولید خواهد شد.

موشک "خلیج فارس " به صورت هدایت ترکیبی عمل کرده به طوری که جستجوگر آن در فاز نهایی بر روی هدف قفل می کند و در این حالت هرگونه شناور دشمن هیچ راه گریزی از اصابت این موشک که کلاهکی با حدود 650 کیلوگرم مواد منفجره دارد، نخواهد داشت.

سوخت موشک "خلیج فارس " جامد است و این موشک توسط مرکز تحقیقاتی نیروی هوافضای سپاه طراحی و توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید شده است.

 

 

*ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی توسط نیروهای ویژه تصرف شد

مدل شبیه سازی شده ناو هواپیمابر آمریکایی توسط نیروهای ویژه و تکاورهای نیروی دریایی سپاه به وسیله بالگرد و دو شناور تصرف شدند.

در بخش سوم از روز نخست رزمایش بزرگ سپاه، قایق های تندرو سپاه موفق شدند که با تهاجم به ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی، با شلیک 400 فروند راکت 107 میلیمتری و شلیک‌ موشک‌های نصر از روی قایق‌های تندرو سپاه، این ناو را منهدم کردند.

 


*سرلشکر جعفری: توانمندی‌های نظامی ایران برای تامین امنیت خلیج فارس است

سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه، در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) پیرامون جزئیات این همایش، گفت: تا این لحظه این رزمایش که با قدرت ایمان و فناوری حاصل شده توسط نیروی دریایی و هوافضای سپاه برای تمرکز بر روی شناورهای دشمن انجام گرفته، به تمامی اهداف خود رسیده است.

وی افزود: قسمت‌های بعدی این رزمایش را در بخش زمینی فردا خواهیم داشت که در عرصه‌‌های دیگر و با تاکتیک‌های دیگر انجام خواهد گرفت.

سرلشکر جعفری در ادامه با بیان اینکه در این رزمایش به دشمن نشان دادیم این توانایی‌هایی که فراهم کردیم برای برقراری امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز است، گفت: این رزمایش بازدارنده است تا دشمنان ما قصدی برای اعمال قدرت یا ایجاد ناامنی نداشته باشند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تأکید بر این موضوع که هدف ما برقراری امنیت برای شناورها در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است، گفت: پیام این همایش به کشورهای منطقه و متحدین ما، پیام اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و پیام امنیت و صلح منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است.

وی افزود: ما در این باره برادری‌مان را ثابت کردیم که مشکل ما دشمنان فرامنطقه‌ای هستند و ان‌شاءالله روزی وحدت و همدلی کشورهای منطقه بیشتر شود تا دشمن ما منطقه را ترک کند و منطقه امنیت کامل یابد.

سردار جعفری در ادامه پیرامون استفاده از دانش بومی در فناوری‌ها در این رزمایش گفت: سلاح‌ها و فناوری‌هایی که امروز به نمایش گذاشته شد برگرفته از تجربیات بعد از جنگ تاکنون است. البته سلاح و امکاناتی که ما امروز در اختیار داریم قابل مقایسه با زمان جنگ نیست و دشمن ضربه‌ای که از ما خورده است را فراموش نکرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه تصریح کرد: این فناوری‌های پیشرفته امروز ما وقتی با نیروی ایمان ما مخلوط می شود ،قدرت بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. البته ما دلمان نمی‌خواهد این را به امتحان واقعی بگذاریم اما اگر چنین وضعی پیش بیاید قطعا منطقه دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروی دریایی سپاه خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف این رزمایش تأمین امنیت منطقه در مواجهه با دشمن خارجی است، گفت: پیام این رزمایش بازدارندگی است از اینکه دیگران حواسشان را جمع کنند و پیرامون حریم امنیتی جمهوری اسلامی اقدامی نکنند. ما خودمان را مدافع امنیت تنگه هرمز می‌دانیم و این را امروز در این رزمایش به دنیا نشان دادیم.

 

 

*رژه شناورهای تندرو و 50 خودرو حامل موشک‌های کروز

در آخرین مرحله از روز نخست رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صدها فروند شناور تندرو و ده‌ها فروند ناوچه موشک انداز و 50 سامانه موشکی ساحل به دریا به صورت متحرک از مقابل جایگاه اصلی رزمایش رژه رفتند.

 

 

*رژه سه فروند جنگنده اف 4 نیروی هوایی ارتش

در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) که صبح امروز در تنگه هرمز و توسط نیروی دریایی سپاه آغاز شد، سه فروند جنگنده اف 4 نیروی هوایی ارتش از مقابل جایگاه رژه رفتند.

پایگاه هوایی این جنگنده‌ها تحت کنترل عملیاتی قرارگاه سپاه برای اجرای این رزمایش بود.

 

 

*رژه چندین فروند بالگرد شاهد مسلح به موشک کروز نصر

همچنین چندین فروند بالگرد شاهد مسلح به موشک کروز نصر و پهپادهای مختلف سپاه از جمله پهپاد شاهد 129 از مقابل جایگاه رژه رفتند.

در آخرین مرحله از روز نخست رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صدها فروند شناور تندرو و ده‌ها فروند ناوچه موشک انداز و 50 سامانه موشکی ساحل به دریا به صورت متحرک از مقابل جایگاه اصلی رزمایش رژه رفتند.

 

 

*لاریجانی: غربی‌ها بدانند با افزایش ناو نمی‌توانند شرایط منطقه را عوض کنند/ کشورهای منطقه روی قدرت نظامی ایران حساب کنند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه امکاناتی که در اختیار سپاه است در جهت حفاظت منافع ملی و کشور است گفت: نیروی توانمند و هوشمندی در آب‌های جنوبی داریم و می‌توان با کمک این نیروها امنیت را با سایر کشورها برقرار کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای قدرتمند بدانند با افزایش ناو نمی‌توانند شرایط منطقه را عوض کنند اظهار داشت: نیازی به حضور کشورهای دیگر در منطقه نیست.

لاریجانی ادامه داد: تکنولوژی ایران می‌تواند در اختیار سایر کشورها باشد و آنها می‌توانند روی قدرت نظامی منطقه حساب کنند.

رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس توجه ویژه‌ای به بودجه دفاعی داشته تاکید کرد: این موضوع در اقتدار کشور تاثیر‌گذار است.

وی اظهار داشت: در حوزه سیاسی هرچه بر همگرایی‌ها افزوده شود شاهد دست پرتری در عرصه‌های بین‌المللی خواهیم بود.

رئیس مجلس ادامه داد: هرچه مولفه‌های استقلال را بیشتر نمایان کنیم در گفت‌وگوهای بین‌المللی به نتایج مثبت‌تری دست می‌یابیم.

 

لینک دانلود فیلم/ شلیک موشک‌ نقطه‌زن از بالگرد به ناو هواپیمابر

 

لینک دانلود فیلم/ شلیک 4 موشک ساحل به دریا در رزمایش پیامبر اعظم (ص)

انتهای پیام/عLoading the player...
Loading the player...رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.