Skip to Content

اطلاعيه ستاد پدافند زيستي استان يزد

آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان در يزد كاملا تحت كنترل است/ مردم نگران نباشند


ستاد پدافند زيستي استان در مورد گزارش يك مورد ابتلا به انفلوآنزاي فوق حاد پرندگان در استان با صدور اطلاعيه اي به مردم يزد اعلام كرد: جاي نگراني در اين زمينه وجود ندارد و شرايط تحت كنترل است.

به گزارش ميبد خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری یزد، در پی احراز ابتلای یک مورد از پرندگان به انفلوآنزای فوق حاد در یکی از روستاهای حاشیه شهر یزد، این ستاد با تشکیل جلسه فوق‌العاده و متعاقب آن بسیج امکانات و نیروهای مرتبط، اقدامات لازم برای کنترل و عدم شیوع این بیماری را صورت داده و شرایط اطمینان بخشی را فراهم کرده است.

این اطلاعیه می‌افزاید: همچنین مراحل قرنطینه منطقه و معدوم سازی طبق مقررات زیست محیطی در حال انجام بوده که پیشرفت خوبی داشته است.

در این اطلاعیه آمده است: شهروندان با رعایت نکات بهداشتی در مواجهه احتمالی با پرندگان، پیشگیری‌های لازم را داشته باشند، ضمن این اینکه یادآور می‌شود هیچگونه مورد ابتلای این بیماری به انسان در استان و کشور گزارش نشده است.

در این اطلاعیه از همشهریان و اصحاب رسانه استان یزد خواسته شده تا اخبار مربوط به موضوع را از منابع رسمی و ستاد پدافند زیستی استان دنبال کنند و هرگونه موارد مشکوک ابتلا یا جابجایی و فروش سیار پرندگان را به دامپزشکی استان منعکس نمایند.




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.