Skip to Content

به دنبال اجرای طرح آجر به آجر صورت گرفت؛


با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و به دنبال اجرای طرح آجر به آجر؛ تفاهم‌نامه «هر کارخانه، یک مدرسه» در شهرستان میبد یزد منعقد شد.

به گزارش میبدخبر،  مهراله رخشانی‌مهر در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه «هرکارخانه یک مدرسه» که با افتتاح "دبستان پسرانه یاس سرام" در شهرستان میبد آغاز شد، ضمن قدردانی از اقدامات خیرین مدرسه‌ساز با اشاره به اینکه مهم‌ترین بخش و شاه‌کلید برنامه زیر نظام فضا و تجهیزات هویت بخشی به فضاهای معماری است،‌ بیان کرد:‌ معماری ایرانی - اسلامی مورد تأکید سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش است.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا مدارس بزرگ بسازیم و باید توجه کنیم که مدرسه بزرگ الزاما مدرسه باکلاس درس بزرگ نیست، بلکه مدرسه‌ای باکلاس‌های استاندارد همراه با نمازخانه، آزمایشگاه، کارگاه، سالن ورزشی و سالن اجتماعات بوده که با رویکرد معماری سبز و بر اساس سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش ساخته می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بابیان اینکه در زلزله کرمانشاه 78 مدرسه آسیب دیدند که همه این مدارس در لیست مدارس تخریب و بازسازی بودند،‌گفت:‌ مدارسی که طی چند سال گذشته ساخته شدند هیچ‌کدام آسیب ندیدند؛ ‌درواقع از زمانی که موضوع ساخت مدارس به‌صورت فنی و یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌وپرورش در چارچوب برنامه‌ریزی دنبال شد،‌ بناهای آموزشی استانداردی بنا کردیم.

رخشانی‌مهر افزود: در هرکدام از این مدارس حدود 2 هزار نفر مشغول به کار می‌شود و نمونه‌های ازاین‌دست مدارس در دست اجرا داریم که برخی از آن‌ها مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مجمع خیرین، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش‌وپرورش استان یزد خواست که در میبد با توجه به ظرفیتی که دارد به‌صورت مشارکتی در ساخت مدارس بزرگ اقدام تا الگوی بر ای سایر استان‌ها و شهرستان‌های کشور شود.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های زیر نظام فضا و تجهیزات وزارت آموزش‌وپرورش و نوسازی تنوع بخشیدن به منابع درآمدی است و تأکید بر این است خیرین مدرسه‌ساز تقویت شود و افراد بیشتری را به این موضوع درگیر کنیم بر همین اساس طرح آجر به آجر در دستور کار سازمان قرار گرفت.

رخشانی‌مهر همچنین به موضوع تفاهم‌نامه «هر شرکت و کارخانه یک مدرسه» اشاره کرد و گفت:‌ در این تفاهم‌نامه قرار شد به مدت 10 سال 100 مدرسه در شهرستان میبد ساخته شود..

گفتنی است؛ مدرسه یاس سرام با همت و مشارکت شرکت کاشی یاس سرام در میبد با زیربنای2200 مترمربع و در زمینی به متراژ 7000 مترمربع مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.