Skip to Content


انصراف دکتر میرمحمدی از ادامه حضور در رقابتهای انتخاباتی میبد و تفت+بیانیه


متعاقب درخواست کتبی چند روز قبل جمعی از خانواده های شهدا، طلاب و روحانیون، فرهنگیان، پزشکان و صاحبان صنایع از دو کاندیدای شاخص حاضر در رقابتهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تفت و میبد، دکتر سید جلیل میرمحمدی با انتشار بیانیه ای از ادامه حضور در رقابتهای انتخاباتی انصراف داد.

متعاقب درخواست کتبی چند روز قبل جمعی از خانواده های شهدا، طلاب و روحانیون، فرهنگیان، پزشکان و صاحبان صنایع از دو کاندیدای شاخص حاضر در رقابتهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تفت و میبد، دکتر سید جلیل میرمحمدی با انتشار بیانیه ای از ادامه حضور در رقابتهای انتخاباتی انصراف داد.

متن درخواست عمومی از این دو کاندیدا و بیانیه دکتر میرمحمدی به ترتیب به شرح ذیل می باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَأَطیعُوا اللَّهَ وَرَسولَهُ وَلا تَنازَعوا فَتَفشَلوا وَتَذهَبَ ریحُکُم وَاصبِروا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصّابِرینَ﴿۴۶﴾

و (فرمان) خدا و پیامبرش را اطاعت نمایید! و نزاع (و کشمکش) نکنید، تا سست نشوید، و قدرت (و شوکت) شما از میان نرود! و صبر و استقامت کنید که خداوند با استقامت کنندگان است!

محضر مبارک برادران ارجمند آقایان دکتر سید جلیل میرمحمدی و حجت الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش

امروز که ضرورت حضور نیروهای انقلابی و متعهد و ولایتمدار در مجلس شورای اسلامی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود، نامزدی شما سروران موجب دلگرمی و خرسندی جوانان و امت حزب الله در حوزه انتخابیه میبد و تفت گردید.

بدون تردید ، گفتمانی که امروز ناجی فرهنگ و اقتصاد کشور و زنده کننده شعارهای اصیل انقلاب می شود، گفتمان امام و انقلاب است که در اصولگرایی تجلی یافته است.

دشمنان این گفتمان انقلابی و متعهد در آرمان های مدنظر امام راحل و مقام معظم رهبری، سالهاست که همچون جنگ احزاب دست به دست هم در صدد تضعیف و شکست نیروهای انقلابی هستند.

در این شرایط حساس با حضور دو نیروی صالح و متعهد و متخصص از گفتمان اصولگرایی در عرصه انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه میبد و تفت، شایبه تفرقه و شکاف بین نیرو های مومن به انقلاب و امام و رهبری در ذهن دشمنان ایجاد و چه بسا موجب دشمن شادی این جریان می شود.

قطعاً این دو دستگی بیشترین نفع را برای دشمنان این مرز و بوم خواهد داشت و بیشترین ضرر را برای جریان حزب الله.

ما اصولگرایان شهرستان میبد از این دو سرور ارجمند و دو استاد فرزانه در خواست داریم با وجود شرایط خاص کنونی برای جلوگیری از سردرگمی فرزندان انقلابی رهبر معظم انقلاب تدبیری اندیشیده و زمینه اتحاد تمام نیروهای انقلابی را فراهم سازید.

بی شک، این عمل صالح و این از خود گذشتگی از سوی نامزد انصراف دهنده در صفحات تاریخ این شهر و در اذهان مومنین خواهد ماند و دعای خیر خانواده های شهدا و ایثارگران منطقه را نصیب وی خواهد کرد.

ما به هر یک از شما رأی بدهیم به ارزش های اسلامی و انقلاب رأی داده ایم و فرصت خدمت به اسلام و کشور به حضور در مجلس خلاصه نمی شود.

در پایان مجدداً احساس تکلیف هر دو بزرگوار برای حضور در این عرصه را ارج می نهیم و عاجزانه استدعا داریم با وحدت خویش در ادامه مسیر، زمینه را برای حضور نماینده اصلح در مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه هموارتر نمایید.

جمعی از خانواده های شهداء

طلاب و روحانیون، فرهنگیان

پزشکان و صاحبان صنایع

۲۹/۱۱/۹۴

368-1

متن بیانیه دکتر سید جلیل میرمحمدی:

بسم ربّ الشُّهداء و الصّدیقین

از روزی که دست چپ و راستم را از هم شناختم، به خاطر عشقی که پدر و مادرم از آل الله(ع) در وجودم کاشته بودند به دنبال سیره و طریق آن انوار الهی بودم. به همین دلیل «عمل به تکلیف الهی» و «آرمان‌خواهی»، همواره جزء جدایی‌ناپذیر زندگی‌ام را تشکیل داده است.

آن روزی که امام امت، حضرت روح الله(ره) تکلیف کرد در همان سنین نوجوانی اسلحه به دست گرفتم و راهی نبرد با صدامیان شدم و هنوز ۱۸ سال نداشتم که در اثر ترکش‌های ناشی از انفجار موشک کاتیوشا علاوه بر بسیاری از دوستانم نظیر شهیدان ابوالفضل قادری، حسین پورحیدری، رضا حجار، محمدحسین زارع‌زاده، جواد طالبی و… دست، چشم، گوش، طحال و کلیه‌ام را تقدیم آرمانم کردم.

در وادی عمل به تکلیف، جانبازی هفتاد درصدی مرا از پای ننشاند و این بار با امر مقتدا و مولایم، امام خامنه‌ای مبنی بر حرکت به سمت بازسازی کشور و جهاد علمی، راهی دانشگاه شدم تا بتوانم طبیب آلام خلق‌الله باشم.

در دوران مدیریت هم همواره اصل «عمل به تکلیف» را نصب العین خود قرار دادم.

در این دوران هم، عمل به تکلیف مرا به نوعی دیگر جانباز نمود و اگر در جنگ هشت ساله جسم شخص من مورد هجوم دشمن بعثی قرار گرفت در این دوران شخصیت نگارنده هدف سودجویان چپ و راست واقع شد و شدیدترین حملات و تخریبها نثار بنده و خانواده‌ام شد تنها به این دلیل که جلوی تخلفات آنان قاطعانه ایستادم و یک ذره به آنان باج ندادم.

در روزهای منتهی به ثبت‌نام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از انکارهای ابتدایی، مراجعات مکرر مردم و نخبگان این حس را در من ایجاد کرد که این بار در کسوت نمایندگی مردم و در جهت استیفای حقوق فوت شده آنان باید به تکلیف خود عمل کنم و به این ترتیب از حوزه انتخابیه یزد و اشکذر اعلام کاندیداتوری نمودم اما تقاضاهای های مستمر از طرف مردم، بزرگان و علماء شهرستانهای میبد و تفت که مصرّانه درخواست داشتند تا حقیر از این حوزه انتخابیه ،کاندیدا شوم. مجابم نمود تا با ملاحظه این شرایط و با مشورت و تایید علماء و بزرگان شهرستانهای یزد، میبد و تفت حوزه انتخابیه خود را تغییر دهم.

اما تغییر حوزه انتخابیه من در شرایطی که تنها دو هفته به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی نمانده بود، باعث شد تا برخی دوستان بسیار عزیز و انقلابی من، نگران تشتت و افتراق بین نیروهای ارزشی و امتداد این واگرایی در سالیان پس از انتخابات شوند و از آنجا که برای من وحدت و یگانگی نیروهای انقلابی و ارزشی شهرستان میبد از بیشترین اهمیت و اولویت برخوردار است، تصمیم گرفتم تا بار دیگر به تکلیف الهی خود عمل کنم و از ادامه حضور در رقابتهای انتخاباتی حوزه انتخابیه میبد و تفت انصراف دهم.

اگر چه می‌دانم این تصمیم حقیر باعث می‌شود تا موجبات دلخوری و گلایه بسیاری از عزیزان همراه من در دو شهرستان یادشده فراهم شود اما من ضمن عرض ارادت مجدد و حق دادن به این بزرگواران، خاضعانه و با نهایت وجود از آنان عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم آنان نیز مرا ببخشند تا به این وسیله در اجر تصمیم یاد شده –که خدا را شاهد می‌گیرم جز برای رضای او نیست- شریک باشند.

در پایان از تمام هموطنانم و به ویژه همشهریان و هم‌استانی‌های عزیزم درخواست می‌کنم تا ضمن شناخت کامل از تمام کاندیداها، با رای خود فرزندان مومن و انقلابی این ملت را راهی خانه ملت کنند.

والسّلام علی عبادالله الصّالحین

دکتر سید جلیل میرمحمدی

۳/۱۲/۹۴
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.