Skip to Content

مناظره در دانشگاه آزاد مشهد؛

انصاری:به جای اینکه با شاخ گاو(آمریکا)دربیافتیم باید از پستانش استفاده کنیم/ابیانه:این گاو نر است!مراقب باشید! +صوت


دکتر غلامرضا انصاری اصلاح طلب: ما آمریکا را دشمن می دانیم، اسرائیل را دشمن می دانیم ولی معتقدیم که به جای اینکه با شاخ گاو خودمان را درگیر بکنیم از پستانش استفاده کنیم/دکتر قدیری ابیانه اصولگرا: من فکر می کنم که این آقایون اصلاح طلب که معتقدند باید از پستان گاو استفاده بکنند، گاو نر و ماده را اشتباه گرفتند.

به گزارش میبدخبر، قدیری ابیانه ظهر امروز در مناظره دانشجویی که در دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزارشده بود اظهار داشت: در بحث مذاکرات باید به این پرداخته شود که چرا تحریم‌ها ایجاد شده است، اقتصاد متکی به نفت، نداشتن الگوی مصرفی صحیح و نهادینه شدن خرید کالای خارجی از عواملی است که باعث ضربه به اقتصاد کشور شده است؛ البته فتنه ۸۸ هم یکی از دلایلی بود که دشمن احساس کرد می‌تواند با تحریم در مردم شکاف ایجاد کند، برخی افراد و آقازاده‌ها که هم‌اکنون در دادگاه مشغول رسیدی به تخلفاتشان هستند برای تشدید اثرات فتنه نقش داشتند.


وی ادامه داد: اگر آقای روحانی هم مخالفینی مانند فتنه ۸۸ داشت می‌توانست به محکمی پای میز مذاکره بنشیند؟ وضعیت اقتصادی در زمان مذاکرات با افزایش نیاز به ارز تضعیف‌ شده است، تا اصلاح سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی ایجاد نشود دشمن از تحریم‌ها دست نخواهد برداشت.

 مولفه مذاکره از اهمیت بیشتری نسبت به سایر عوامل برخوردار است
انصاری عضو شورای شهر تهران نیز بیان داشت: عمده بحث‌های مذاکرات در فضای بسته‌ای دنبال می‌شود و عمدتاً نخبگان از جزئیات آن بی‌خبرند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مؤلفه قدرت و اقتدار نظام برای مسائل خارجی و داخلی تنها قدرت اقتصادی، نظامی و اجتماعی نیست بلکه مجموعه‌ای از عوامل این قدرت را به وجود می‌آورد؛ در کنار قدرت نظامی در جنگ آن مؤلفه که بهتر مهم است دیپلماسی و استفاده از ظرفیت‌های آن است، جنگ مستقیم راحت جلو می‌رود زیرا اهداف و نفرات مشخص هستند اما در دیپلماسی چند نفر را می‌بینید ولی هزاران نفر پشتیبانی می‌کنند، عمق تصمیمات منافع و زیان‌های وسیعی را شامل می‌شود، چین با دیپلماسی هنگ کنک را بازگرداند.


وی ادامه داد: هنر دیپلماسی ارزشمند است و به برکت سی سال تجربه امروز دولت تدبیر و امید  متخصص‌ترین تیم‌های مذاکره‌کننده را دارد، پس از خروج پرونده هسته‌ای از شورای عالی امنیت ملی در ابعاد مختلف هنر پیش‌بینی و آینده‌نگر را به دست آوردیم، پرونده ایران اکنون دومین پرونده مهم است و در آستانه ۱۳ ساله شدن مذاکرات هستیم و مسئله جهانی شده است، باید با اغنای عمومی و ایجاد مرز مشترک فضای عمومی را آرام کنیم.

 


شعار صداقت آمریکایی با هر توافقی بهتر از نرسیدن به توافق است جایگزین شده بود
قدیری ابیانه کارشناس عالی امور استراتژیک نیز ادامه داد: به پشتوانه قدرت نظامی و اقتصاد چین هنگ کنگ را پس گرفت تنها دیپلماسی نبود، ما هم اگر در جنگ عراق را شکست نداده بودیم و اسیری نداشتیم صدام قرارداد ۱۹۷۵ را نمی‌پذیرفت، البته اگر مشکلات داخلی را نپذیریم دیپلماسی هم جوابگو نیست، رابطه دیپلماسی و شبکه سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی  کشور رابطه سوزن و چرخ‌خیاطی است، جمله احمدی‌نژاد که قطع‌نامه‌ها را کاغذ پاره می‌خواند می‌پسندم.


وی تأکید داشت: از اشتباهات دولت فعلی این بود که صدور قطع‌نامه را خط قرمز خود قراردادند، تابلوی "صداقت آمریکایی" که به نفع تیم هسته‌ای بود را جمع کردند و جایگزین آن منتشر کردند "هر توافقی بهتر از نرسیدن به توافق است"، فتنه ۸۸ به دشمن امید داد، هم‌اکنون هم خانم کلینتون عنوان کرده تأمین مالی برای ۵۰۰۰ نفر جهت انتخابات بعدی ایران انجام‌ شده است.


این کارشناس سیاسی بیان داشت: بعد از به نتیجه نرسیدن مذاکرات این احتمال وجود دارد که انگشت اتهام به منتقدین وارد شود درصورتی‌که انگشت اتهام باید به‌ سوی امریکای فریبکار باشد.

 باید به گونه ای مذاکره کنیم که مداخله نظامی علیه ما استفاده نشود
انصاری در ادامه بیان داشت: مذاکرات کاغذ پاره نیست و محدودیت‌های بین‌المللی ایجاد می‌کند ، در مذاکرات باید گونه‌ای عمل کنیم که محدودیت بین‌المللی برای ما ایجاد نشود، در آخرین قطع‌نامه مداخله نظامی علیه ایران مطرح‌ شده است، در تعامل با دنیا باید حرفی منطق و مستدل را ارائه بدهیم.
وی بابیان اینکه با دشمن‌ترین دشمن‌ها هم مذاکره می‌کنیم، افزود: توسعه را همه‌ جانبه باید دید، توسعه مجموعه‌ای از نیاز، خواسته‌ها و تقاضا را تعیین می‌کند، کره شمالی هم انرژی هسته‌ای دارد اما باوجود فقر و فساد استفاده‌ای برایش ندارد.


وی بیان داشت: آزادی‌های قانونی را باید پاس بداریم، آزادی زیرساخت توسعه است، فتنه اتفاقی بوده که هم‌اکنون باعث اتهام زدن به افراد شده است.
این نماینده اصلاح‌طلبان در مناظره بیان داشت: تجارب حاصل از انتخابات ۸۸ با هوشمندی در حرکت روبه‌ جلوی اصلاح‌طلبان باعث موفقیت شد، هر روز محدودیت ایجاد کردن و محدود کردن مانند خانم زهرا ره نورد و آقایان موسوی و کروبی برای کشور مفید نیست، هم در خارج در هشت سال گذشته روی دفاع نداشتیم و در داخل هم فحش و چماق پاسخ دفاع ما از ایشان بوده است.


وی با اشاره بر تلاش اصلاح‌طلبان برای هم‌گرایی با عقلای اصول‌گرا، افزود: در ۵ سال گذشته مهاجرت به امریکا و اسرائیل منفی شده است، امریکا و اسرائیل با مشکلاتی اقتصادی که دارد از هم خواهید پاشید، گروه‌های رسمی و نهادها نباید از تریبون رسمی در نقد مذاکرات سخن بگویند، بلکه باید توسط جریان و تشکل‌های دانشجویی گروه‌های فشار وجود داشته باشد، بسیج هم نباید ورود پیدا کند.
 


اگر پیچ و مهره‌ی تجهیرات هسته‌ای را هم جمع کنیم چیزی از دشمنی امریکا کم نخواهد شد
قدیری ابیانه در پاسخ به این مناظره عنوان داشت: فتنه یک جریان فاسدی بود که برای کشور تبعات بسیاری داشته است، آقای خاتمی با اینکه دم از جمهوری، مدنیت و مردم‌سالاری می‌زد با تبریک به موسوی بعد از شمارش آرای انتخابات تمامی آن مؤلفه‌ها را زیر سؤال برد.


وی ادامه داد: اگر پیچ و مهره‌ی هسته‌ای را هم جمع کنیم چیزی از دشمنی امریکا کم نخواهد شد، خانم شرمن می‌گوید DNA ایرانی‌ها با دروغ پیوند خورده، آن‌وقت انتظار دارید مقام رسمی حرف در برابرشان نزند.


این نماینده اصول‌گرایان در مناظره عنوان کرد: ما با دشمن‌ترین دشمنان و اسرائیل مذاکره نخواهیم کرد، در دشمن‌شناسی خود متوجه شدیم با لبخند زدن هم تحریم‌ها افزایش می‌یابد، گر چه پاسپورت ایرانی قبلاً هم ارزش داشت اما پاسپورت نماینده ایران به سازمان ملل در همین دولت پذیرفته نشد، ارزش نتایج مذاکرات در این است که در ایران گرفته شود و نه در سفارت‌های کشورهای دیگر.


وی بیان داشت: فتنه گران بجای حصر خانگی باید در زندان می‌بودند، این‌ها روی صورت انقلاب اسید پاشیدند، صهیونیستی‌ترین رسانه‌ها صحبت‌های این افراد را علیه نظام استفاده می‌کنند، بسیاری از افراد متهم به فساد در بدنه دولت فعلی حضور دارند.


گفتنی است در جهت داغ‌تر شدن مناظره دکتر انصاری امریکا و اسرائیل را گاوی دانست که اصول‌گرایان می‌خواهند با شاخ گاو درگیر شوند اما ما اصلاح‌طلبان از پستان او استفاده می‌کنیم و دکتر قدیری ابیانه نیز پاسخ داد شما گاو ماده و نر را اشتباه گرفته‌اید.

 

با محدودیت آقای کروبی و موسوی که مشکلات حل نمی شود، تا کی باید در حصر باشند!
انصاری نیز در ادامه این مناظره بیان داشت: از زندان رفتن رحیمی خوشم نمی‌آید و حتی برای احمدی‌نژادی که برایش اهمیت قائل نیستم محدودیت را نمی‌خواهم ، اما تا کی باید محدودیت کروبی و موسوی ادامه یابد، با درگیری و اعدام که مشکلی حل نمی‌شود، فضا را باید آرام کنیم تا با تدبیر مقام معظم رهبری مشکلات حل شود.


در بحث فساد ساختاری یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌ها را دولت نهم و دهم وارد کرده است، که با وثیقه گرفتن ، نوعی گروگان‌گیری فعالیت داشته و ساختار برنامه‌ریزی را از بین بردند، عمق امنیت نظام را نمی‌توان فاش کرد، بین بخش خصوصی و دولتی را نیابد مین‌گذاری کرد، آقای هاشمی که وزیر هزارمیلیاردی به او می‌گویید در دوره دانشجویی نابغه بوده، در فتوحات جهاد سازندگی نقش داشته‌اند ، بهترین بیمارستان خاورمیانه را ساخته‌  که همگی زحمت‌های خود ایشان است.


وی درباره ممنوع‌التصویر شدن آقای خاتمی گفت: اگر روزنامه‌ها را محدود کنید که تصاویر ایشان را نشان ندهند، شبکه‌های اجتماعی را چه می‌کنید، او در قلب جمعیت هفتاد درصدی اصلاح‌طلبان جای دارد.

 دولت یازدهم هنوز هم به ثروتمندان یارانه می دهد تا در انتخابات بعدی تاثیر گذار باشد
قدیری ابیانه پاسخ داد: خنجر آقای خاتمی در دل میلیون‌ها ایرانی جای گرفته است ، شمر هم‌ زمانی خدمات ارزنده‌ای داشت اما به اهل‌بیت پیامبر خیانت کرد.


وی ادامه داد: در هر جریانی برخی از اعضا تخلفاتی دارند که نمی‌توان به‌کل جریان را تعمیم داد، در اصلاح‌طلبان اقلیتی عقل‌گرا هستند که با ایشان مشکلی نداریم البته از رئیس‌جمهور می‌خواهیم همه منتقدان را به جهنم حواله ندهند.


این کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: احمدی‌نژاد بعد از ۸۰ سال دولت را با ۷۰ میلیارد بدهی تحویل داد که دولت آقای روحانی در یک سال این بدهی را در یک سال به بار آورد، ۱۰۰ میلیارد دلاری که متهم می‌کنید در دولت قبلی گم‌ شده است تاکنون درآمد نفتی ایران آن مقدار نبوده است، ۱۰ هزار میلیاردی که به ثروتمندان یارانه داده می‌شود می‌تواند در میادین گازی مشترک استفاده شود، از اقتصاد به جناح‌های سیاسی یارانه می‌دهند، این دولت طرفدار مرفهین شده است.


انصاری عنوان داشت: ما نمی‌گوییم که ۱۰۰ درصد هنر مذاکره برای به نتیجه رسیدن پرونده هسته ایران کافی است، واکنش آقای احمدی‌نژاد مقابل مادر هوگو چاوز جنجالی راه رفتن آقای ظریف و جان کری را به دنبال نداشت، اعداد و ارقام از یک حد که صفرش رد شود برای رانت‌خواران اهمیت دارد، عربستان سعودی و حتی عراق باوجود داعش در ارزش‌افزوده نفتی پیشرو هستند اما ما در ۸ سال هیچ دستاوردی نداشتیم، راه فساد یارانه‌ها ادامه راه آقای احمدی‌نژاد است.

منابع:صبح توس و سایت قدیری ابیانه

دانلود صوت مربوط به گاو نر و ماده در مناظره

دانلود صوت کل مناظره

انتهای پیام/عLoading the player...
Loading the player...

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.