Skip to Content

مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد خبر داد:

انجام 184 مأموریت توسط اورژانس میبد در ایام نوروز


مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد از انجام 184 مأموریت توسط اورژانس میبد از 25 اسفند ماه تاکنون خبر داد.

به گزارش میبد خبر، مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد در مصاحبه با خبرنگارمیبد خبر، اظهار کرد: اورژانس 115 میبد از 25 اسفند ماه تاکنون184 مأموریت را به انجام رسانده است.

حمید رشیدی افزود: از مجموع مأموریت‌های انجام شده، 54 مورد مربوط به حوادث ترافیکی که تعداد 73 نفر در این حوادث مصدوم که تعداد 66 نفر به بیمارستان منتقل شده اند و مابقی 104 مورد مربوط به مأموریت‌های غیر ترافیکی بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین درخواست برای مأموریت‌های غیر ترافیکی به بیماران قلبی و تنفسی اختصاص داشت که تعداد 62 نفر در این زمینه به بیمارستان امام جعفر صادق(ع) انتقال یافته اند.

رشیدی میبدی با اشاره به اینکه اکثر حوادث ترافیکی بعلت واژگونی بوده، اعلام کرد: خوشبختانه مورد فوتی سر صحنه درحوادث ترافیکی ایام نوروز امسال نداشته ایم و انتظار می‌رود مردم با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی رانندگی و همکاری با پلیس راه از بروز حوادث ترافیکی جلوگیری کنند.

وی در مورد پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای ، شهری در شهرستان میبد بیان کرد: پایگاه مرکزی میبد (شماره 1 شهری) در مجاورت درمانگاه شماره یک شهری واقع در خیابان امام، پایگاه شهید حسین امامی(شماره 2 شهری) واقع در خیابان هفت تیر و پایگاه جاده ای نیوک در فاصله 30 کیلومتری محور میبد به ندوشن و در مجاورت جاده و روستای نیوک آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی درپایان خاطر نشان کرد: تمام خودروهای امدادی، تا 14 فروردین در آماده‌ باش به سر می‌برند و در صورت وقوع حادثه آماده خدمت‌ رسانی به مردم و مسافران می باشند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.