Skip to Content


انجام بیش از 4 هزار و ۵۵۹ ماموریت امدادی توسط اورژانس میبد


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد گفت: در یک سال گذشته چهار هزار و ۵۵۹ ماموریت امدادی انجام شد که از این تعداد هزار و ۵۸۳ مورد آن مربوط به تصادف است.

به گزارش میبد خبر، علیرضا فصیحی روز سه شنبه به مناسبت چهل و چهارمین سالروز تاسیس (۲۶ شهریور ماه)  اورژانس پیش‌بیمارستانی بیان داشت: یک سال گذشته چهار هزار و ۵۵۹ ماموریت امدادی انجام شد که از این تعداد هزار و ۵۸۳ مورد آن مربوط به تصادف است.

به گفته وی سه ماه گذشته ماهانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ ماموریت انجام شد و ۹ نفر در اثر تصادف در پنج ماهه گذشته در جاده‌های این شهرستان فوت کردند.

فصیحی، مدت زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه در شهر میبد را هفت تا ۹ دقیقه و در جاده‌ها ۱۵ دقیقه در شرایط بدون ترافیک عنوان کرد.

وی از دیگر فعالیت‌ها را حضور و خدمات رسانی در مراسم‌ها و راهپیمایی‌ها و پیاده روی‌ها و نیز پویش فشار خون ذکر کرد و یادآور شد: این مرکز در پویش (کمپیین ) فشارخون مقام دوم را از نظر ثبت تعداد بیماران فشار خونی در سامانه ملی در استان یزد کسب کرد.

این مسئول ادامه داد : میبد سه پایگاه فعال و پنج دستگاه آمبولانس دارد که سه آمبولانس فعال و از  ۲ دستگاه دیگر به عنوان نقلیه پشتیبان استفاده می‌شود.

فصیحی اظهار کرد: از مجموع پایگاه‌ها ۲ مورد در خیابان امام محله یخدان و خیابان هفتم تیر میبد مستقر است و یک پایگاه جاده‌ای هم در مسیر نیوک ندوشن فعال است در صورت وقوع حادثه نزدیک‌ترین آمبولانس به محل اعزام و در صورت نیاز به اعزام آمبولانس‌های بیشتر با همکاری اورژانس شهرستان اردکان خدمات امدادرسانی انجام می‌گیرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی میبد به اختصاص کد ۲۴۷ برای بیماران قلبی و ۷۲۴ به بیماران سکته مغزی برای ارائه سریع‌ترین خدمات‌رسانی به این گروه از بیماران خبر داد .

وی ادامه داد : تمام نیروهای اورژانس میبد دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند و امور رانندگی را شخصا انجام می‌دهند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی میبد از شهروندان خواست هنگام تماس با این مرکز نیاز به نشانی دقیق است و اطرافیان بیمار و زخمی‌ها در مسائل پزشکی پرهیز و به گفته‌های اپراتور اورژانس نیز دقیقا توجه کنند.

فصیحی تاکید کرد : برای تسریع در کمک رسانی مردم مسیر را  برای برای حرکت آمبولانس باز و به عوامل و تکنسین‌های اورژانس کمک و از ایجاد تنش و درگیری با این نیروها جدا خودداری کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.