Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

انتقال سفارت آمریکا به قدس نشانه پایان اسرائیل است/ ملت شجاع ایران و جبهه مقاومت این اقدام ترامپ را بی پاسخ نخواهند گذاشت


امام جمعه موقت میبد بیان داشت: اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به آن از علائم نابودی اسرائیل می باشد.

به گزارش میبد خبر،  امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: این امر در سال ۱۳۶۳ و به فرمان حضرت امام (ره) و  با هدف قطع سلطة فرهنگی غرب بر کشور و رسیدن به استقلال فرهنگی که مهمترین رکن استقلال کشور است صورت گرفت.

وی افزود: ایشان در ۱۹ آذر سال ۶۲ در فرمانی به این شورا، خروج از فرهنگ بد آموز غربی و نفوذ و جایگزین شدن فرهنگ آموزنده اسلامی را مطالبه و تأکید کردند که باید سالیان دراز زحمت کشید و با نفوذ عمیق و ریشه دار فرهنگ غرب مبارزه کرد.

حجت الاسلام محمد اعرافی درمورد هدف تشکیل این شورا اظهار داشت: هدف از تشکیل شورای عالی انقلاب هدایت اصول کلی انقلاب اسلامی و نظارت عالی بر جریان این انقلاب بود که برکات بسیاری را برای نظام در بر داشت. بی شک تشکیل این نهاد از دستاوردهای اندیشه های ناب و الهی امام خمینی است.

امام جمعه موقت میبد در ادامه خطبه های نماز جمعه خود با اشاره به ۲۵ آذرماه آغازهفته  پژوهش و فناوری از پژوهش به عنوان لازمه پیشرفت هر جامعه یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: این هفته فرصتی مغتنم برای ارائه توانمندی های پژوهشی و فناوری است که باید همه ما از این فرصت بهره مند شویم.

حجت الاسلام اعرافی افزود: باید با تحقق بخشی به مسئله تحقیق و پژوهش و ترغیب قشر جوان دانشجو به این امر بتوانیم استعداد جوانان را در راستای اهداف والای کشور شکوفا نمائیم.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به ۲۰ آذر سالروز شهادت آیت الله دستغیب شهید محراب گفت: شهید آیت الله دستغیب معلم اخلاق و مهذب نفوس بود که مردم دوران خود را به خوبی در مسیر خداوند و ولی فقیه هدایت کرد.

حجت الاسلام اعرافی انقلاب اسلامی ایران را مدیون بزرگانی از جمله شهید محراب، آیت الله دستغیب دانست و ابراز داشت: شهید دستغیب با تقوا، علم و اخلاق راه رسیدن به خدا را طی کرده و در دوران خفقان در جهت تربیت مردم و ترویج و گسترش دین الهی در جامعه گام برداشت که یاد، راه و فکر شهید دستغیب باید زنده نگه داشته شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف بیان داشت: توطئه آمریکا برای انتقال سفارت خود به قدس شریف سرآغاز نابودی اسرائیل خواهد بود. قدس قبله اول مسلمین جهان است و بحران فلسطین تنها با پایان بخشیدن به اشغال رژیم نامشروع اسراییل خاتمه خواهد یافت.

حجت الاسلام اعرافی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری ادعای دشمنان اسلام را در رابطه با اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را ناشی از ناتوانی و عجز آنها دانستند و فرمودند که دنیای اسلام بلاشک در مقابل این توطئه می‌ایستد، بیان کرد: از آنجا که در ماه‌های گذشته مقاومت توانست با قدرت اظهار وجود کند و داعش را در منطقه نابود کرد و نقشه‌های آمریکا نقشه بر آب شد، اکنون آمریکایی ها مخصوصا ترامپ سراسیمه برای نجات اسرائیل تلاش می کند و درصدد است جنگ روانی در سطح بین الملل و منطقه به وجود آورد. آمریکا با انتقال سفارت خود به قدس عجز خود را نشان داد و ضربه محکمی را از ملت شجاع ایران و جبهه مقاومت خواهد خورد.

خطیب موقت جمعه میبد تلاش برای درگیری بین انصارالله یمن و مزدوران عربستان را نقشه دیگر آمریکایی ها در منطقه برشمرد و گفت: به لطف خدا این توطئه نیز با مرگ عبدالله صالح خنثی شد. 

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.