Skip to Content

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد


مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از انتصاب اولین مدیر زن در مقطع سطح 4 حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد.

به گزارش میبد خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد کارگر شورکی با اعلام خبر انتصاب اولین مدیر خانم موسسه عالی - تخصصی حضرت زهرا (س) شهرستان میبد در مقطع سطح 4(دکترا) گفت: مدیران موسسه عالی - تخصصی حضرت زهرا (س) شهرستان میبد، از ابتدای تأسیس به ترتیب «حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سید علی حسینی زاده» و «حجت‌الاسلام‌والمسلمین زکریا اخلاقی» بوده‌اند.

وی ادامه داد: موسسه آموزش عالی تخصصی حضرت زهرا (س) میبد (مقطع سطح 4) با 9 نفر طلبه خواهر، در سال 94 فعالیت خود را آغاز، در سال 95 با 7 طلبه و در سال 96 با 6 طلبه در رشته تفسیر تطبیقی، از بین افراد واجد شرایط پذیرش شدند.

کارگر شورکی خاطرنشان کرد: تاکنون 22 نفر در این مدرسه مشغول به تحصیل بوده‌اند که با احتساب 6 نفر از طلاب قبولی امسال، تعداد طلاب این موسسه آموزش عالی - تخصصی به 28 نفر می‌رسد.

وی افزود: حوزه علمیه خواهران استان یزد، در مقطع سطح دو (کارشناسی)، دارای 17 مدرسه و در مقطع سطح سه، دارای 3 موسسه آموزش عالی در سطح استان است که کلیه مدیران و معاونان این مدارس بانوان دارای تحصیلات حوزوی هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدیران موسسه آموزش عالی تخصصی مقطع سطح 4، باید دارای مدرک سطح 4 (دکترا) باشند، تصریح کرد: با توجه به فارغ‌التحصیلی طلاب ورودی سال 94 در مقطع سطح 4، مدیر جدید موسسه آموزش عالی تخصصی حضرت زهرا (س) میبد (مقطع سطح 4)، از دانش‌آموختگان همین موسسه عالی بوده و بومی شهرستان میبد است که پس از انجام مراحل اداری برای سال تحصیلی جدید، معرفی خواهد شد.

گفتنی است؛ مقطع سطح چهار، به سومین مرحله از نظام تعلیم و تربیت حوزه‌های علمیه خواهران اطلاق می‌شود که در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف با رویکرد پایه‌ی تخصصی، طراحی و اجرا می‌شود و به فارغ‌التحصیلان این مقطع، دانشنامه سطح 4 (دکترا) داده خواهد شد.

انتهای پیام/

یزدبانو
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.