Skip to Content

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد


مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از انتصاب اولین مدیر زن در مقطع سطح 4 حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد.

به گزارش میبد خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد کارگر شورکی با اعلام خبر انتصاب اولین مدیر خانم موسسه عالی - تخصصی حضرت زهرا (س) شهرستان میبد در مقطع سطح 4(دکترا) گفت: مدیران موسسه عالی - تخصصی حضرت زهرا (س) شهرستان میبد، از ابتدای تأسیس به ترتیب «حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سید علی حسینی زاده» و «حجت‌الاسلام‌والمسلمین زکریا اخلاقی» بوده‌اند.

وی ادامه داد: موسسه آموزش عالی تخصصی حضرت زهرا (س) میبد (مقطع سطح 4) با 9 نفر طلبه خواهر، در سال 94 فعالیت خود را آغاز، در سال 95 با 7 طلبه و در سال 96 با 6 طلبه در رشته تفسیر تطبیقی، از بین افراد واجد شرایط پذیرش شدند.

کارگر شورکی خاطرنشان کرد: تاکنون 22 نفر در این مدرسه مشغول به تحصیل بوده‌اند که با احتساب 6 نفر از طلاب قبولی امسال، تعداد طلاب این موسسه آموزش عالی - تخصصی به 28 نفر می‌رسد.

وی افزود: حوزه علمیه خواهران استان یزد، در مقطع سطح دو (کارشناسی)، دارای 17 مدرسه و در مقطع سطح سه، دارای 3 موسسه آموزش عالی در سطح استان است که کلیه مدیران و معاونان این مدارس بانوان دارای تحصیلات حوزوی هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدیران موسسه آموزش عالی تخصصی مقطع سطح 4، باید دارای مدرک سطح 4 (دکترا) باشند، تصریح کرد: با توجه به فارغ‌التحصیلی طلاب ورودی سال 94 در مقطع سطح 4، مدیر جدید موسسه آموزش عالی تخصصی حضرت زهرا (س) میبد (مقطع سطح 4)، از دانش‌آموختگان همین موسسه عالی بوده و بومی شهرستان میبد است که پس از انجام مراحل اداری برای سال تحصیلی جدید، معرفی خواهد شد.

گفتنی است؛ مقطع سطح چهار، به سومین مرحله از نظام تعلیم و تربیت حوزه‌های علمیه خواهران اطلاق می‌شود که در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف با رویکرد پایه‌ی تخصصی، طراحی و اجرا می‌شود و به فارغ‌التحصیلان این مقطع، دانشنامه سطح 4 (دکترا) داده خواهد شد.

انتهای پیام/

یزدبانو
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.