Skip to Content

فرماندار میبد:


فرماندار میبد تاکید داشت: جا نمایی پروژه فاضلاب میبد با هماهنگی آیت الله اعرافی و نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته و در صورت بروز مشکل یا آلودگی نخواهیم گذاشت پروژه به این شیوه دنبال شود.

حسین فلاح فرماندار میبد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار میبد خبر در خصوص نشست مشترک با برخی اهالی شهیدیه برای رفع دغدغه های موجود در مورد پروژه فاضلاب بیان داشت: ابتدا گلایه ای از دوستان دارم به این جهت که انتشار یک طرفه و بدون هماهنگی این جلسه که یک جلسه کاری بود به دور از نزاکت و اخلاق بود حداقل هماهنگ می کردند یا اجازه می گرفتند که محتوای این جلسه منتشر شود یا نه. قطعا اگر جلسه رسمی تر بود به هر حال بنده کلیه قواعد فنی پروژه را مطرح کرده تا مردم بیشتر آگاهی یافته و حقایق را در مورد این پروژه را درک کنند.

از نگاه های سیاسی به پروژه فاضلاب به نفع مردم استفاده شد

وی افزود: قسمتی که دوستان در خصوص فشارهای سیاسی مطرح کردند بنده به انها عرض کردم که از این فشارها که بهتر است از واژه نگاه های سیاسی استفاده شود در جهت منافع شهرستان و مردم بهره برداری شد تا پروژه به سمت ضلع جنوب شرقی که در جهت بادهای غالب نباشد منتقل شود، این کار برای حفظ منافع بیشتر مردم صورت گرفت در حالیکه اگر مکان قبلی هم بود مشکلی نداشت و اتفاق خاصی نمی افتاد. مکان جا نمایی شده برای پروژه درست در کنار مجموعه 2 هزار هکتاری واحدهای صنعتی منطقه ویژه قرار گرفته و اگر مشکلی بود پیمانکار بیشتر دغدغه داشت و حساس بود چون طرح کوثر حدود 200 متری مجموعه صنعتی قرار داشت با همه این اوصاف همه تمهیدات لازم اندیشیده شده بود و بارها و بارها از دوستانی که دغدغه داشتند خواسته شده بود تا بازدیدی از پروژه های فاضلاب مشابه میبد در هر نقطه از ایران که درخواست داشته باشند بکنند تا با این نوع سیتم که برای میبد ثبت سفارش شده و بروز ترین دستگاهها را دارد آشنا شوند.

سیستم فاضلاب میبد از نوع لجن فعال بوده که هیچ گونه بو و آلودگی ندارد

فلاح با اشاره به اینکه قیاس مطرح شده توسط دوستان قیاس درستی نبود، اظهار داشت: برخی نگاه 20 سال پیش را دارند که از سیستم فاضلاب برکه ای قرار است استفاده شود اگر چنین بود من خودم سخت پافشاری می کردم تا پروژه در فاصله 50 کیلومتری اجرا شود در حالیکه سیستم میبد فرق می کند و سیستم فاضلاب میبد از نوع لجن فعال بوده که هیچ گونه بو و آلودگی ندارد. پیشنهاد بنده این این است دغدغه این دوستان به سمت کمک به حل مشکلات جامعه، محرومین و نیازمندان سوق یابد، اگر دغدغه های مطرح شده توسط آنها فنی، معقول و درست بود ما نیز با آنها همره می شدیم. با توجه به اینکه ما به نظام و مردم تعهد داریم نمی گذاریم کمتر مشکلی برای مردم پیش آید. اگر کار پروژه فاضلاب تعطیل یا ابتر شود اولین و بیشترین ضربه متوجه مردم شهیدیه خواهد شد زیرا بیشترین دغدغه های مربوط به فاضلاب و بالا بودن آب های سطحی متوجه این منطقه بوده بطوریکه با حفر یک متر چاه آب بالا می آید. باز هم تاکید می کنم که هیچ کس 5 متر مکعب آب در شبانه روز برای صنعت به ما نمی دهد و حیات صنعت ما در گرو آبی است که تبدیل به احسن شود. این مکانیابی به طور کامل با با مناطق مسکونی فاصله دارد.

جانمایی پروژه فاضلاب میبد با هماهنگی آیت الله اعرافی و نماینده مردم در مجلس صورت گرفته است

فرماندار میبد با تاکید بر این موضوع که توسعه شهیدیه به سمت منطقه ویژه اقتصادی غیر ممکن می باشد، ابراز داشت: مطرح شدن اینگونه دغدغه ها خوب است به شرطی که به شیوه ای نباشد که اذهان مردم را درگیر و آنها را نگران کند. بیان این دغدغه ها به این شیوه مبحثی است که جای تامل و بررسی دارد. جانمایی پروژه فاضلاب میبد با هماهنگی آیت الله اعرافی و نماینده مردم در مجلس صورت گرفته است. ما برای توسعه عمرانی و فضای سبز شهیدیه اقدام به بهسازی و توسعه پارک شهیدیه را با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان در نظر داریم که این طرح تا یکی دوهفته آینده آغاز خواهد شد. کل شبکه های آب شهیدیه نیز توسط ستاد بازآفرینی با اعتباری بالغ بر 530 میلیون تومان که بصورت 100 درصد تخصیص یافته بهسازی می شود. در بحث عمرانی هرکاری که برای مردم شریف منطقه لازم باشد کوتاهی نکرده و همراهی می کنیم تا اقداماتی صورت گیرد که موجبات رضایت حق و مردم را فراهم سازد.

بیان مباحث غیر فنی و کارشناسی سرمایه گذار را دلسرد می کند

فلاح در ادامه گفت: پیمانکار مجموعه ای وابسته به بازنشستگاه صنایع دفاع بوده که پروژه های متعددی را در اقصی نقاط کشور اجرا کرده است. با هر نگاهی که به این پروژه داشته باشیم این طرح برای یک سرمایه گذار توجیه اقتصادی ندارد چون 300 میلیارد تومان باید هزینه کند ولی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و بهره برداری از امکانات سرمایه گذار آمد تا در این پروژه که سود چندانی هم برایش ندارد سرمایه گذاری کند تا اشتغالی خوب و پایدار به واسطه آن در منطقه ایجاد شود. بیان مباحث غیر فنی و کارشناسی سرمایه گذار را دلسرد می کند در حالیکه ما او را به سرمایه گذاری و همراهی در زمینه های دیگر تشویق کرده تا در راستای توسعه صنایع پاک نیز تاثیر گذار باشد. در عین حال بنده برای رفع دغدغه جوانان و مردم و آنهایی که انگیزه دارند مسایل را دنبال کنند حاضرم جلسات دیگری را تشکیل دهم فقط خواهش دارم با یک مبنای جامع و کامل سخن بگویند تا کار به نتیجه برسد. بنده بنا ندارم میبد را ترک کنم و قطعا نمی خواهم کاری را انجام دهم که درست و اصولی نباشد، مطمئن باشید در این پروژه هیچ آلایندگی و بوی نامطبوعی را ایجاد نخواهد کرد و بنا دارم پارک دیگری را در این منطقه احداث کنم و خواهیم دید که این پروژه کمترین حاشیه را داشته باشد.

هیچ دستگاه یا گروه نظارتی در مورد جانمایی پروژه فاضلاب بحثی ندارد

فرماندار با تاکید بر این موضوع که هیچ دستگاه یا گروه نظارتی در مورد جانمایی پروژه فاضلاب بحثی ندارد، بیان داشت: نمی دانم دوستان چرا با این شیوه و با چه انگیزه ای قصد پیگیری موضوع فاضلاب را دارند، فکر می کنم انگیزه فنی و قابل توجیهی نداشته باشند. از مردم بزرگوار و همراه میبد و شهیدیه تقاضا دارم با توجه به اینکه ما در جامعه ای نظامند و بر مبنای قانون هستیم گفته های غیر فنی را توجه نکنند و ما حاضریم دو کارشناس خبره، جامع و کامل از طرف مردم و آنهایی که دغدغه دارند انتخاب شده و پروژه را بررسی کنند و ببینند اگر در فاصله 100 متری خدای ناکرده بوی نا مطبوع و یا کانونی از آلودگی و پشه باشد با توجه به دغدغه ای که بنده، آیت الله اعرافی و نماینده مردم داریم نخواهیم گذاشت پروژه به این شیوه ادامه یابد. 

فلاح در پایان تصریح داشت: حساسیت ما به این موضع بیشتر از این دوستان بوده چرا که ما مسئول هستیم و مسئولیت داریم کار به نحو مطلوب انجام شود. از ساعت 6 بح تا 18 عصر در جهت خدمت رسانی به مردم بوده  و آماده شنیدن دغدغه های معقول دوستان هستیم به شرط آنکه به این شیوه مسایل را بزرگ جلوه نداده و روی آنها مانور ندهند بلکه از روی عقلانیت به موضوعات نگاه کنند.

انتهای پیام/اد

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.