Skip to Content

عضو فقهای شورای نگهبان:


عضو فقهای شورای نگهبان گفت: انتخابات پرشکوه و خوب پشتوانه ترقی، رشد و امنیت کشور است و اینها همه چیزهایی است که امروز توسط دشمن هدف گیری شده است.

به گزارش میبدخبر، آیت الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در دیدار با هیئت‌های نظارت و اجرایی انتخابات شهرستان میبد بیان داشت: در غوغاهای اجتماعی نباید شاخص‌های پیشرفت و تعالی کشور نادیده گرفته شود  و این شاخص‌های پیشرفت را دنیا اعلام کرده است و دو سالی هست که از دشمنان می‌شنویم که امنیت داخلی ایران باید مخدوش شود.

وی افزود: انتخابات یکی از مهم‌ترین مواردی است که به جامعه آرامش می‌دهد که باید خوب و درست باشد، اما مهم‌تر از آن این است که مردم احساس مشارکت داشته باشند و بدانند که رأی آنها تاثیرگذار است.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه انتخابات پرشکوه و سالم پشتوانه ترقی، رشد و امنیت کشور است، اظهار داشت: برای اینکه کشوری ناامن شود دو راه وجود دارد یک راه اینکه افراردی را وادار کنند تا به ناامنی‌ها دست بزند و دیگر اینکه اعتماد و احساس مشارکت را از مردم بگیرند و این پایه همه ناامنی‌ها و عقب ماندگی در کشور است. در این شرایط انتخابات پرشکوه و خوب پشتوانه ترقی، رشد و امنیت کشور است و اینها همه چیزهایی است که امروز توسط دشمن هدف گیری شده است.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: انتخابات سالم و درست به کل جامعه امنیت می‌دهد و تضمین می کند که کشور در مسیر ناصحیح قرار نگیرد و همه آحاد جامعه باید تلاش کنند تا مشارکت را به حداکثر امکان برسانیم و الگویی از مشارکت نمونه را در این دوره ارائه کنیم. مردم باید راه مشارکت را تشخیص دهند و بدانند انتخابات مهم‌ترین راه مشارکت است.

وی در ادامه در خصوص حوزه های انتخابیه استان یزد ابراز داشت: در استان شاهد برخی نابرابری‌هایی در حوزه‌های انتخاباتی هستیم که موجب تضعیف مناطق در حوزه انتخاباتی شده است امیدواریم در دوره‌های آینده مجلس در این زمینه اقدام شود. 6 شهر جنوبی استان حس نابرابری و تبعیض دارند و به میزان زیاد دراین زمینه حق دارند که امیدواریم در دوره آینده این مسئله حل شود با وجود اینکه بیش از نیمی از جمعیت استان در مرکز استان وجود دارند اما دیگر شهرهای استان نیز نیاز به توجه بیشتری دارند. پیگیری‌ها در خصوص حوزه‌های انتخابیه انجام شد و امیدواریم در آینده این مسئله دنبال شود و حوزه‌های انتخابیه سامان یافته شوند و شهرهای استان حس عدالت و اعتدال داشته باشند.

عضو فقهای شورای نگهبان در خصوص شرایط نامزدهای انتخاباتی اذعان داشت: در مراحل احراز صلاحیت کاندیداها مهم‌ترین مسائل، مسائل طهارت مالی کاندیداها و همچنین موارد اخلاقی و وفادار بودن به کشور است که دستگاه‌های احراز کننده باید به این موارد توجه کنند. امیدواریم انتخابات قوی و سالم برگزار شود و عواملی که پای صندوق هستند و ناظر بر آرای مردم هستند توجیه شده باشند. همه دست اندرکاران و هیئت های نظارتی و اجرایی انتخابات باید تلاش کنند که اطمینان مردم و نامزدهای تایید صلاحیت شده در مورد صیانت و مواظبت از رای آنها جلب شود و مهمترین وظیفه ما این است که رای مردم که حق نهفته‌ی خدا، نظام اسلامی و انقلاب را در خود دارد، صیانت شود و این را وظیفه ای شرعی و الهی بر خود بدانیم.

وی در پایان یادآور شد: از نکات مهمی که دستگاه‌های نظارت و اجرایی باید توجه کنند این است که حداکثر توافق و همگرایی را داشته باشند، امیداویم این همبستگی وجود داشته باشد و در هیچ موضوعی مشکلی به میان نیاید. اگر تلاش همه مسئولان حل مشکلات مردم باشد و در پی رفع بیکاری و پایین آوردن آسیب‌های اجتماعی باشیم مردم احساس آرامش و رضایت می‌کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.