Skip to Content

فرهنگیان چگونه پرورش می یابند؟!

آموزش وپرورش توپ رابه زمین صندوق ذخیره فرهنگیان انداخت!/معلمین«باسلام وصلوات»راهی«آنتالیا»!/ماست مالی ماجرا با یک بیانیه


براستی سفر به آنتالیا معلمین را در اجرای کدام یک از وظایفشان یاری می کند؟ آیا رسالت ارشاد فرزندان ملت بدون سفر به آنتالیا ناتمام می ماند؟مسئولینی که وظیفه مهم «پرورش» فرزندانمان را به آنها سپرده ایم، با سفر به آنتالیا قرار است پرورش یابند؟

به گزارش میبد خبربه نقل از  عصر فرهنگ، همواره قشر زحمت کش فرهنگیان به عنوان قشری آسیب پذیر تلقی می شوند. مسلما ً کسانی که شغل انبیا را به عوان حرفه خود انتخاب می کنند، باید هم زحمت بکشند و رنج فراوان ببینند. بنابراین طبیعی است که برای جبران گوشه ای از زحمات و حمایت از آنها همواره تسهیلات و خدمات ویژه ای برای معلمین و فرهنگیان در نظر گرفته شود.
 
 
فرهنگیان چگونه پرورش می یابند؟!

آموزش و پرورش «با سلام و صلوات» معلمین را راهی «آنتالیا» می کند؟!

 

اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، برای حمایت از فرهنگیان استان و پاسداشت ایام الله دهه فجر اقدام به برگزاری تور«آنتالیا» برای کارکنان خود کرده است!

 

علی رغم ممنوعیت ممنوعیت تبلیغات سفر به آنتالیا که در سال 86 اتفاق افتاد و علی رغم برخورد با آژانس‌های گردشگری که اقدام به برپایی تورهای خلاف شئونات اسلامی می‌کنند از سال 89، آموزش و پرورش استان یزد به راحتی با ارسال بخشنامه ای تمام قوانین موجود را به سخره می گیرد.

 

تور آنتالیا با سلام و صلوات

 

جالب اینکه اداره آموزش و پرورش استان یزد هم زیر بار مسئولیت چنین اقدام نابه جایی نمی رود و توپ را به زمین صندوق ذخیره فرهنگیان می اندازد. تنها اقدامی که روابط عمومی آموزش و پرورش استان در این خصوص انجام داده است انتشار یک بیانیه بوده، در بخشی از این بیانیه آمده است: «دراین موضوع آموزش و پرورش استان ، نامه و اطلاعیه شعبه صندوق ذخیره فرهنگیان دراستان یزد را به ادارات تابعه اطلاع رسانی نموده و بدیهی است ادارات آموزش و پرورش استانها هیچگونه دخالتی در برنامه ریزی و برگزاری آن نداشته و ندارند.»

 

ظاهراً مسئولین امر قصد دارند توهین به مقدسات را با یک بیانیه کوتاه بی پاسخ بگذارند. مسئولین تعیین کنند بزرگداشت ایام الله دهه فجر چه نسبتی با زیر پا گذاشتن قانون و سفر به شهرهای بد نام در زمینه اخلاقی دارد.

 

براستی سفر به آنتالیا معلمین را در اجرای کدام یک از وظایفشان یاری می کند؟ آیا رسالت ارشاد فرزندان ملت بدون سفر به آنتالیا ناتمام می ماند؟ مسئولینی که وظیفه مهم «پرورش» فرزندانمان را به آنها سپرده ایم، با سفر به آنتالیا قرار است پرورش یابند؟

 

جواب مدیر کل آموزش و پرورش استان هم به این همه سوال در نوع خود بی نظیر بود. شیرزاد در پاسخ به خبرنگار عصر فرهنگ از هر گونه پاسخی خودداری کرد و تنها اظهار داشت: «هر چه می خواستم بگویم در بیانیه آمده است.» لذا می توان چنین استنباط کرد که طبق نظر وی مقصر اصلی ماجرا، نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان استان است.

 

 

گویا تنها وظیفه مدیر کل امضا نامه است و هیچ مسئولیتی در قبال محتوای دستورالعمل های خود ندارد.
به هر حال به نظر می رسد باید منتظر «تدبیر» وزیر محترم آموزش و پرورش، مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان استان و مدیر کل ارشاد استان   ماند.

 

تور آنتالیا حاصل زحمات صندوق ذخیره فرهنگیان است؟!

آموزش و پرورش توپ را به زمین صندوق ذخیره فرهنگیان انداخت

آموزش و پرورش استان ، نامه و اطلاعیه شعبه صندوق ذخیره فرهنگیان دراستان یزد را به ادارات تابعه اطلاع رسانی نموده و بدیهی است ادارات آموزش و پرورش استانها هیچگونه دخالتی در برنامه ریزی و برگزاری آن نداشته و ندارند.

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش یزد روز دوشنبه در پاسخ به خبر منعکس شده در برخی از نشریات و سایت های خبری پیرامون 'برگزاری تور نوروزی خارج از کشور برای فرهنگیان 'جوابیه ای صادرکرد .

در بخشی از این جوابیه آمده: صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های طرف قرارداد آن در راستای وظایف خود همه ساله برنامه های متعددی را درحوزه های گوناگون اقتصادی ، فرهنگی ، رفاهی و ...برگزار می کند که اجرای تورهای مسافرتی ازجمله این برنامه هاست .

'از آنجایی که مخاطبین برنامه های فوق ، فرهنگیان شاغل و بازنشسته هستند اطلاع رسانی در این زمینه با درخواست مسئولین صندوق از طریق ادارات آموزش و پرورش صورت می گیرد'.

روابط عمومی آموزش و پرورش یزد اضافه کرده: دراین موضوع نیز آموزش و پرورش استان ، نامه و اطلاعیه شعبه صندوق ذخیره فرهنگیان دراستان یزد را به ادارات تابعه اطلاع رسانی نموده و بدیهی است ادارات آموزش و پرورش استانها هیچگونه دخالتی در برنامه ریزی و برگزاری آن نداشته و ندارند.

در بخشنامه 19 بهمن ماه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان استان از متقاضیان فرهنگی درخواست کرده برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری تور آنتالیا (ترکیه) به کانون بازنشستگان آموزش و پرورش مراجعه نمایند.
 
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.5 stars out of 5.