Skip to Content

رئیس اداره بهزیستی میبد مطرح کرد:


رئیس اداره بهزیستی میبد از آموزش هزار و 260 جوان میبدی در طرح دانشنامه ازدواج این شهرستان خبر داد.

به گزارش میبد خبر، سید محسن فلاح با اعلام این خبر در همایش سلامت اجتماعی گفت: بعد از یکی دو سال اجرای طرح و دیدن بازخورد، طرح در مناطق دیگر کشور که مورد نیاز باشد، اجرا خواهد شد.

وی ساعات آموزش در طرح دانشنامه ازدواج را ۶ ساعت عنوان نمود و گفت: افراد با سرفصلهایی در مباحث آموزشی این طرح نظیر ضرورت آموزش پیش از ازدواج، آشنایی زوجین نسبت به هم قبل از ازدواج ، عشق، معیارهای انتخاب همسر، موضوع نامزدی و عقد و موضوع های سال اول زندگی مشترک تحت آموزش قرار می گیرند.
فلاح در ارتباط با طرح دانشنامه ازدواج گفت : این طرح در هیچ جای کشور مانند شهر میبد اجرا نشده است، در نشستی با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولین شهرستان، این طرح به صورت مشارکتی که همه در آن حضور داشته باشند، ابداع شد و مراسم رونمایی از آن نیز سال گذشته در فرمانداری میبد برگزار شد .
وی افزود : افراد از سنین ۱۴ سال تا آستانه ازدواج می توانند در این طرح آموزش ببینند و کلاس نیز با رسیدن تعداد به حد نصاب ۲۰ نفر تشکیل خواهد شد ، مربیان هم خود تحت آموزش قرار گرفته اند .
رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد با بیان اینکه آموزش در امر تشکیل خانواده به عنوان یک زیربنا برای جامعه است، اظهار داشت: زندگی همیشه باید همراه با شناخت و آموزش باشد و تا زن و مرد ویژگیهای هم را نشناسند، نمی توانند در زندگی موفق باشند.
وی افزود:  بیشتر مشکلاتی که در خانواده ها پیش می آید به علت عدم انتخاب صحیح زوجین و نداشتن شناخت از هم در هنگام ازدواج می باشد.
فلاح افزود: زیربنای توسعه هر جامعه خانواده است و وقتی یک خانواده به درستی شکل می گیرد که با شناخت و انتخاب آگاهانه همراه باشد .
وی با اشاره به این که طلاق منفورترین حلال است، خاطر نشان نمود: با اجرای طرح دانشنامه ازدواج، مطمئنا آمار طلاق پائین می آید، همینطور که شواهد نشان داده است .
رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد  بیان کرد: هدف از این نشست، گفتن آنچه در این جمع  مطرح شده به دیگران است و لازم است که همه ابتدا از خود و خانواده خود شروع کنیم و بعد به جامعه هدف توجه داشته باشیم و بدانیم که با وجود همه تلاشهای خوبی که در بالا بردن رتبه کنکور در سطح شهرستان شده، تنها قبولی در کنکور ملاک در امان بودن از آسیب های اجتماعی نیست .
وی موسسه های آستان امید، اردیبهشت و مرکز مشاوره ضیایی را از مراکز اجرای طرح دانشنامه ازدواج برشمرد که افراد جهت ثبت نام می توانند به این مراکز مراجعه نمایند.
فلاح با اشاره به افسردگی به عنوان یکی از عوامل ایجاد طلاق از اجرای طرح اضطراب در مدارس یاد کرد که قرار است برگزار شود، همچنین افزود: برگزاری جلساتی با مباحث مهارتهای زندگی نیز در مدرسه های شهرستان با پیشنهاد و همکاری مسئولین آن مدارس صورت گرفته است .
گفتنی است؛ همایش سلامت اجتماعی  به همت اداره بهزیستی شهرستان میبد و با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان در محل سالن آمفی تئاتر آموزش و پرورش برگزار شد.
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.
تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در 9 استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان