Skip to Content

به همت فرمانداری و بسیج مقاومت میبد صورت گرفت:

امضای میثاق نامه اقتصاد مقاومتی برای تبدیل میبد به قطب زیلو


مسئولین میبد برای تبدیل این شهرستان به قطب زیلو، میثاق نامه اقتصاد مقاومتی امضا کردند.

به گزارش "میبدخبر"،جلسه ای روز گذشته با عنوان ثبت جهانی زیلو در فرمانداری میبد برگزارشد.دراین نشست که با حضور فرماندار و مسئولین شهر و فعالین عرصه تولید زیلو بود به بحث و بررسی درمورد اقتصاد مقاومتی و اعتلای اقتصاد شهرستان با راه اندازی کارگاههای کوچک و واحدهای صنعتی خانگی صنایع  تبدیلی پرداخته شد.

نکته مهم در این جلسه گفتگو در مورد جلوگیری از هدر رفت و کاهش ضایعات مواد اولیه موجود و تبدیل شهرستان به قطب زیلو با کیفیت وکسب شهرت و اعتبار ملی و گرفتن سهم عمده فروش این کالا در بازارهای داخلی و گام برداشتن جهت عرضه این محصول در بازارهای جهانی بود به گونه ای که در سال1400 تولیدات شهرستان یک عنوان تجاری معتبر در کشور و جهان شناخته شود.

در پایان هم میثاق نامه ای که با همین مضامین توسط سازمان بسیج مستضعفین جهت همکاری در این زمینه تهیه شده بوده به امضای فرماندار و مسئولین مرتبط و برخی از فعالین در این عرصه رسید که قرار شد باتوجه به عدم حضور امام جمعه و نماینده محترم شهرستان این میثاق نامه همزمان با حضور ایشان در میبد به امضای این دو بزرگوار هم برسد.

     


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.