امسال 30 موکب یزدی در عراق برپا می‌شود - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Contentمسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد با بیان این‌که خدمت رسانی موکب‌های یزدی در اربعین حسینی از 28 مهرماه آغاز می‌شود،‌گفت: امسال 30 موکب یزدی ویژه خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در عراق برپا می‌شود.

به گزارش میبد خبر، «محمدرضا جعفری‌خرمی» با اشاره به استقبال پرشور متقاضیان برای راه‌اندازی موکب در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و مرز چذابه، اظهار کرد: در سال گذشته 25 موکب رسمی توسط استان یزد در کشور عراق برپا شده است.

وی با بیان این‌که برای اربعین امسال تاکنون مجوز برپایی 30 موکب در عراق صادر شده است،‌ افزود: موکب‌های یزدی در اربعین حسینی هر روز به 20 هزار زائر در کربلا، پنج هزار زائر در کاظمین و پنج هزار نفر در مرز چذابه خدمت رسانی می‌کنند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات یزد پذیرایی با غذای گرم را یکی از ویژگی موکب‌های یزدی در اربعین حسینی دانست و گفت: خدمات رسانی موکب‌های یزدی در کشور عراق از 28 مهرماه 
آغاز و تا 13 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

جعفری با بیان این‌که پیاده روی اربعین نماد اقتدار و عظمت انقلاب و وحدت میان مسلمانان در جهان اسلام است، افزود: هر سال فرهنگ پیاده‌روی در زمان اربعین حسینی پر رنگ تر از سال قبل می‌شود .

این مقام مسئول در پایان با اشاره به کمک 25 میلیاردی یزدی‌ها به موکب‌های اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: خیرین و مردم دارالعباده که قصد کمک به موکب زائران اربعین حسینی را دارند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را حساب 104047070007 بانک ملی شعبه بازار یزد واریز کنند.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.