Skip to Content

مسئول طرح جای پای یار:


مسئول طرح جای پای یار از اجرای طرح «جای پار یار» برای چهارمین سال متوالی خب رداد و گفت: امسال حضور سه هزار از شهرهای مختلف سراسر کشور در این طرح پیش بینی شده است که به نظافت مسیر پیاده‌روی اربعین می‌پردازند.

به گزارش ميبد خبر، مسئول طرح جای پای یار در مصاحبه با خبرنگار  یزد رسا، گفت: حضور جمعی از دوستان در پیاده‌روی اربعین در سال‌های گذشته و مشاهده زباله‌هایی که در این مسیر وجود داشت، این دغدغه را به وجود آورد که در مسیر زائران امام حسین(ع) که امام زمان(عج) نیز یکی از آنهاست زیبنده نیست این حجم زباله به چشم بخورد و  طرح «جای پای یار» که براساس آن افراد به صورت داوطلبانه به عنوان خادم به نظارت مسیر بپردازند مطرح شد.

علیرضا دهقانی اشکذری با بیان اینکه امسال چهارمین سال اجرای این طرح است، ادامه داد: سال گذشته در استان یزد 400 نفر به عنوان خادم مسیر 30 کیلومتری بین عمودهای 550 تا 1050 در مسیر نجف به کربلا را نظافت کردند و از سراسر کشور نیز نزدیک به هزار نفر در این طرح حضور داشتند.

وی با بیان اینکه 13 شهر مختلف در سراسر کشور دراین طرح حضور فعالی دارند، ادامه داد: خادمانی از شهرهای بجنورد، گرگان، تبریز، زنجان، قم، کرمان، رفسنجان، اصفهان و ... در این طرح به زائران امام حسین خدمت رسانی کرده و به جمع آوری زباله‌های مسیر پیاده‌روی اربعین اقدام کردند.

دهقانی با اشاره به اینکه امسال حضور سه هزار از شهرهای مختلف از سراسر کشور در این طرح پیش بینی شده است، ادامه داد: امسال نیت  بر این شده که تمام مسیر نجف تا کربلا و بخش‌هایی از مسیرهای حله تا کربلا و کاظمین تا کربلا نیز توسط خادمان طرح جای پای یار نظافت شود.

وی گفت: تمام اقشار با سنین مختلف می‌توانند با مراجعه به سایت جای پای یار و یا تماس با نمایندگان این طرح در شهرها در این طرح شرکت کنند و به مدت هفت تا هشت روز به نظافت مسیر پیاده‌روی بپردزاند ضمن اینکه هزینه حضور در این سفر به عهده خود خادمان است و برای نظافت مسیر نیز از تجهیزات شهرداری کشور خودمان و کشور عراق و همچنین کمک خیرین استفاده می‌شود.

مسئول جای پای یار تصریح کرد: تاکنون علاوه  بر برکاتی که نصیب خادمان زائران حسینی در این طرح شد، در مدت حضور در این طرح در اسکان و تغذیه مهمان موکب داران عراقی بودیم و این مسئله موجب شد که ارتباط بسیار خوبی بین خادمان این طرح و موکب‌داران عراقی برقرا ر شود و امسال بیش از 60 نفر از این موکب داران به کشور دعوت شدند و حتی ارتباط خانوادگی نیز بین آنها برقرار است که این ارتباط قوی بین دو کشور شیعی بسیار پسندیده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.