Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه میبد:

آمریکا در برابر صداقت ایران بدعهدی می کند/ده ها پروژه تعطیل یا به سمت تعطیل شدن است/ راه رهایی از مشکلات، فرهنگ درونزا و متکی به منابع ملت و ایمان است/نظام بانکی ما باید متحول شود


آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ قوی ، نظارت درست و برنامه ریزی صحیح باشد؛ حقوق های نجومی ، افسار گسیختگی های اقتصادی و پاره ای از اشکالات در نظام بانکی را شاهد نخواهیم بود.

به گزارش "میبد خبر"، حضرت آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه امروز بخش زیادی از صنایع ما دچار رکود و اشکال است ولی با حمایت و تسهیلات بانکی و توجه به صنایع کوچک که زود بازده است می توان اقتصاد را رونق بخشید ، افزود: ده ها پروژه و طرح های صنعتی کوچک ، متوسط و بزرگ داریم که تعطیل یا به سمت تعطیل شدن و یا با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند که نیاز به اهتمام و نگاه جدی و جدید و برنامه ریزی اساسی مسئولین دارند تا از مشکلات رهایی پیدا کنند .

خطیب جمعه میبد با اشاره به بدعهدی امریکا در قضیه برجام  و با بیان اینکه آمریکاییها با تولید سلاح های کشتار جمعی و کشتار قریب ۲۰۰ هزار جمعیت با بمب اتم قدرت خودشان را در دنیا پایه ریزی کرده اند، گفت: در این فصل ما به جهان صداقت خودمان را در حد اعلا در پرهیز از تولید سلاح کشتار جمعی نشان دادیم اما امریکاییها در برابر این صداقت و پاکی در ایران اسلامی و ملت بزرگ ما بدعهدی کردند و به عهد خود عمل نکردند .

آیت الله اعرافی بیان داشت: اشرافی گری، تجمل گرایی ، جاسوسی ، جنگ ، اشغال و تعدی به مظلومان عالم از ارکان فرهنگ امریکایی است و امروز هم شما امریکاییها در جای جای عالم خون می ریزید و اختلاف می افکنید و بشر را به روزگار سیاه و تاریک نشاندید اما بدانید آنگاه که لازم باشد مستضعفان عالم مثل صحنه های گذشته در برابر شما خواهند ایستاد.

امام جمعه میبد خطاب به مسئولان و مردم گفت: فرهنگ و اقتصاد و زندگی و دنیای شان را بر پایه های پوسیده فرهنگ امریکایی استوار نکنند چرا که آنها قابل اعتماد نیستند بنابراین ما باید برای رهایی از مشکلات، روی پای خود بایستیم، اقتصاد و فرهنگ مان را انقلابی و درونزا و متکی به منابع ملت و ایمان خودمان استوار کنیم و چشم مان به بیگانه ها نباشد.

امام جمعه میبد با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم اقتصاد صحیح و استوار داشته باشیم باید نظام بانکی و نظام تسهیلات ما متحول و دگرگون بشود، بیان داشت: باید فرهنگ ما الهی و اسلامی، فرهنگ کار، تلاش و دوری از آلودگی های اقتصادی در کشور ما عمق پیدا کند.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ قوی ، نظارت درست و برنامه ریزی صحیح باشد؛ حقوق های نجومی ، افسار گسیختگی های اقتصادی و پاره ای از اشکالات در نظام بانکی را شاهد نخواهیم بود.

امام جمعه میبد با گرامی داشت هفده مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار، این روز را به همه خبرنگاران و اصحاب رسانه فضاهای مجازی و مکتوب تبریک گفت و اظهار داشت:عزیزانی که توفیق یافتند در حوزه روزنامه ، رسانه و آگاهی بخشی و خبررسانی به شکل های مختلف حضور پیدا و فعالیت کنند ؛ ضمن اینکه کارشان خیلی حساس و درخور تحسین است ؛ اما باید بدانند کارشان بسیار مخاطره آمیز است و اصول و ضوابطی دارد که باید به آن توجه کنند.

خطیب جمعه میبد امانت و صداقت را نخستین شرط کار فرهنگی ، خبررسانی ، آگاهی بخشی و رسانه ای به تمام معنای کلمه دانست و اظهار داشت: کسانی که در رسانه کار می کنند باید مواظب باشند ؛ انگیزه های جناحی ، شخصی ، اغراض غیرالهی آنها را در کار خبر و رسانه به دروغگویی و خیانت در امانت و زیررو کردن اخبار و اطلاعات نکشاند.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب های مهم حوزه خبرنگاری این است که انگیزه های غیرصحیح امانت و صداقت را تضعیف کند گفت : به تناسب ، در کار رسانه ای اولین شرط ، اسلامی بودن کار رسانه ای و فرهنگی است.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر و حضرت امام رضا(ع) گفت: دهه کرامت بعنوان دهه تکریم از امام زادگان تعیین شده است و امام زادگان ستاره های درخشان در آسمان ایران و جهان هستند، امامزادگان ستارهای درخشان و ماههای تابان و معلم های عرفان و معنویت برای ما هستند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.