Skip to Content

سردار سلامی در حاشیه معارفه فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

آمریکایی ها منطق دیپلماسی ندارند/ کوچکترین ماجراجویی آمریکا کاخ آرزوهای آنها را ویران خواهد کرد


جانشین فرمانده کل سپاه پاسدارن گفت: قدرت نظامی استکبار سال‌ها است که ساقط شده است امروز منافع حیاتی آمریکا در منطقه زیر دید و میدان تیر ایران است.

به گزارش میبد خبر به نقل از عصرهامون، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز آزادگی و امنیت جمهوری اسلامی ایران مدیون جانفشانی شهیدان است.


وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان سرزمین مردمان شریف، مومن، غیرتمند و با اخلاصی است که برای عظمت اسلام و ایران شهیدان زیادی را در این راه تقدیم کرده اند، به روح پر فتوح این شهیدان درود می فرستیم.
جانشین سپاه پاسداران ادامه داد: برای بنده افتخار بزرگی است که در جمع علمای و سران طوایف بزرگ استان حضور دارم، افرادی که برای سربلندی مردم و کشور ایران از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.ریشه ناامنی ها سیستان و بلوچستان از آن سوی مرزها مدیریت می شود


وی بیان داشت: مردم سیستان و بلوچستان مردانه و فداکارانه در مقابل نیرنگ دشمنان ایستادند و هیچ شروری یارای ایستادن در بین این مردم را نداشت و مجبور شدند به آن سوی مرزها فرار کنند، امروز ریشه ناامنی ها سیستان و بلوچستان از آن سوی مرزها هدایت می شود.


سردار سلامی گفت: همگان داستان غم انگیز ملت سوریه را دیده اند مردمی که در کمال آرامش زندگی می کردند، اما آمریکا، ترکیه و قطر این آرامش را بر نتابیدند و باعث ویرانی سوریه و آوارگی هزاران سوری شدند و این وضعیت فاجعه بار را برای مردم مسلمان آن کشور رقم زدند.


جانشین فرمانده کل سپاه بیان داشت: رژیم های عرب حاکم بر منطقه بودند که ملت سوریه را این گونه آواره کردند، اوضاع فلاک بار امروز سوریه دست پخت آمریکا و متحدان آن در منطقه است.


وی افزود: در عراق کارکرد، آمریکا، عربستان، ترکیه و قطر چه به سر مردم شیعه و سنی این کشور آورد، این سیاست های بدخواهانه مرزی بین شیعه و سنی قائل نیست آنها فقط دنبال اهداف خود هستند.


سردار سلامی با بیان کارکرد نظام های بیگانه باعث بحران های منظقه است، ادامه داد: اوضاع یمن هم که دیگر برای همگان عیان است، در این کشور شیعه و سنی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کردند، اما زیاده خواهی های سران سعودی مردم شیعه و سنی و هزاران کودک و زن یمنی را به خاک و خون کشید.


وی بیان کرد: همه دشمنان سوریه، عراق و یمن بدخواهان جمهوری اسلامی ایران هم هستند، اگر نیروهای نظامی ایران سست می گرفتند و اتحاد نداشتند این سرزمین تا این اندازه امن نبود، درود به مرزدارنی که با چشمانی باز و دلهایی سراسر از عشق به حفاظت از ایران اسلامی مشغول هستند و اجازه نفوذ به هیچ بیگانه ای را نمی دهند.


سردار سلامی به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت: به ظواهر گفتگوهای آنها توجه نکنید، دشمن لحظه ای دست از توطئه علیه ملت ایران بر نمی دارد، حتی بعد از پیش نویس توافق هسته ای باز هم مقامات آمریکایی در کنار گفتگوهای دیپلماسی از تهدید نظامی سخن می گویند، آنها امروز به این واقعیت معترفند، که اداره امت و رهبری جمهوری اسلامی ایران آنقدر مستحکم بود که آنها را مجبور کرد همه مسیرهای شیطانی خود را کنار بگذارند و سر میز مذاکره بیایند.


جانشین فرمانده کل سپاه پاسدارن با تاکید بر اینکه آمریکایی ها نشان داده اند منطق دیپلماسی ندارند، بیان داشت: آنها چون عادت کرده اند تمام مسائل خود را با زور پیش ببرند، فکر کردند می توانند اراده ملت ایران را نیز تحت تاثیر خود قرار دهند، اما اراده مستحکم ایران آنها را مجبور به تعظیم کرد.


وی افزود: آمریکایی ها وقتی در عرصه دیپلماسی به مشکل بر می خورند، تهدید نظامی را چاشنی کار خود می کنند، اما اگر می توانستند تا کنون عمل می کردند.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قدرت نظامی استکبار سال‌ها است که ساقط شده است تصریح کرد: امروز آمریکا می‌داند کوچکترین حرکتی علیه ایران اسلامی کاخ آرزوهای آنها را ویران می‌کند.
سردار حسین سلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها از کاربرد قدرت نظامی در هیچ کشوری سود نبرده اند، اظهار داشت: امروز منافع حیاتی آمریکا در منطقه زیر دید و میدان تیر ایران است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.