Skip to Content

امام جمعه موقت میبد در خطبه های این هفته نماز جمعه:

امريكا و گروه ۱+۵ از نقض عهد در مقابل ايران برحذر باشد / اسرائیل آرزوی بقای خود را به گور خواهد برد/ تسلیت درگذشت شاعر گرانقدر میبدی


امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته ميبد با اشاره به روند مذاكرات ايران و توافق برجام يكبار ديگر بر امريكا و گروه ۱+۵ هشدار داد ؛ از نقض عهد در مقابل ايران اسلامي بر حذر باشد .

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام محمد اعرافي با اشاره به خبرهاي ظهر امروز رسانه ها مبني بر گامهاي موثر در توافق گفت : هرچند اعتمادي به دشمن نداريم اما اميدواريم اين خبرها بارقه اي از اميد براي توافق باشد تا در كنار اقتصاد مقاومتي ، پايه هاي اقتصاد خود را محكم تر كنيم .

خطيب جمعه موقت ميبد در ادامه ، حمله رژيم صفاك و سرطاني اسرائيل بر عليه نمازگزاران مسجدالاقصي را محكوم كرد و افزود : هدف اين رژيم صفاك نابود كردن نسل فلسطينيان و تحقق اهداف خود از نيل تا فرات است كه به فضل الهي به اين آرزوي خود هرگز دست پيدا نخواهند كرد .

وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري مبني بر اينكه آنها ميخواهند در سايه مذاكرات هسته اي ايران ۲۵ سال نفس راحت بكشند تصريح كرد : اسرائیل آرزوي بقاء خود را به گور خواهد برد .

امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه اسرائیل ۲۵سال آينده را نخواهد ديد افزود : مسجدالاقصي همچنان خط قرمز امت اسلام تلقي مي شود و تا نابودي كامل رژيم سرطاني اسرائيل بعنوان مساله اول جهان اسلام مطرح بوده و خواهد بود .

حجت الاسلام اعرافي در بخش ديگر از سخنان خود حادثه مكه و كشتار زائران ايراني در سال ۶۶ را توطئه اي براي حفظ سياست هاي استكبار و جلوگيري از نفوذ انقلاب ناب محمدي از سوي امريكا و اسرائيل و رژيم پوسيده آل سعود دانست و افزود : همانطور كه امام راحل فرمودند اگر از مساله قدس و صدام و جنايت هاي او بگذريم ؛ هرگز از مساله حجاز و جنايت هاي آل سعود نخواهيم گذشت .

خطيب جمعه موقت ميبد توطئه هاي ددمنشانه امروز رژيم وابسته و مرتجع سعودي را مقابله با امت اسلام و موج اسلام خواهي مردم يمن و دنياي اسلام خواند و افزود : ملت بزرگ ايران و امت اسلام همه تلاش هاي ال سعود را مذبوحانه مي داند و آن را محكوم مي كند.

حجت الاسلام اعرافي در ادامه فرارسيدن هفته دفاع مقدس را گرامي داشت و افزود : گرچه اين جنگ از جانب صدام كه مهره اي از استكبار و امريكا بر ملت ايران تحميل شد و پشت سر اين موضوع يك پروژه بين المللي استكباري ، براي زمين زدن نهضت انقلاب اسلامي و خاموشي انقلاب ما بود اما مردم در مقابل دشمنان ايستاد .

امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه دفاع مقدس مردم ما را آزموده كرد گفت : ۸ سال دفاع مقدس آثار و بركات فراواني را براي ما به ارمغان آورد كه يكي از اين بركات پيروزي حق بر باطل و اعتماد و خود باوري در مقابل دشمنان تا دندان مسلح بود .

وي با تاكيد بر اين كه جنگ و دفاع مقدس جلوه گاه معجزات و امدادهاي غيبي الهي بود و باشكوه ترين فراز تاريخ ايران اسلامي دفاع مقدس است افزود : امروز دست يابي ايران به انواع سلاح ها و موشك هاي دور برد حاصل خون پاك شهدا و ايثار فرزندان ملت بزرگ ايران است .

حجت الاسلام اعرافي با بيان اينكه در جنگ ريشه انقلاب اسلامي محكم تر شد تصريح كرد : امروز نسل نوجوان و جوان كه جنگ را تجربه نكرده اند بايد با فراز تاريخي و سرنوشت ساز ايران اسلامي آشنا شوند و بدانند كه اين امنيت و آسايش نسبي همه از ثمره خون شهيدان و دفاع مقدس است .

حجت الاسلام اعرافي سالروز آزادسازي سوسنگرد در سال ۱۳۶۰ و ۲۹ شهريور سالروز شهادت زائران ايراني خانه خدا از سوي رژيم آل سعود را گرامي داشت .

اما جمعه موقت ميبد ، هفتم ذي الحجه سال ۱۱۴ شهادت امام باقر (ع) را به پيشگاه حضرت ولي عصر (عج) ، مقام معظم رهبري و نمازگراران تسليت و بر شركت پرشور مردم در مراسم سوگواري آن حضرت تاكيد كرد .

خطيب جمعه موقت ميبد ، نهم ذي الحجه روز مبارك عرفه و آغاز تحصيل همه دانش پژوهشان در آموزشگاههاي علمي را به دانش آموزان و دانشجويان و طلاب و روحانيون تبريك گفت.

وي روز عيد قربان ، عيد عشق و تعبد و روز تجديد خاطره عشق و ايثار ابراهيم خليل الله در مقابل ذات اقدس الهي را به ملت بزرگ ايران تبريك گفت .

حجت الاسلام اعرافي درگذشت شاعر گرانقدر ديارمان ميرزا حسين زارع متخلص به شفيق ميبدي كه از بزرگان و شاعران ميبدي بود را به خانواده و بازماندگان آن مرحوم تسليت گفت .

امام جمعه موقت ميبد سالروز درگذشت عالم بزرگ مرحوم آيت الله اعرافي رحمه الله عليه را هم به مردم هميشه در صحنه ميبد تسليت گفت و افزود : مرحوم آيت الله اعرافي رحمه الله عليه امام جمعه فقيد ميبد جلوه گاه سخاوت ، شجاعت و دينداري بود .

نمازگزاران بعد از نماز با شعار مرگ بر امريكا و مرگ بر اسرائيل ، حمله ددمنشانه رژيم جعلي صهيونيستي به نمازگزاران مسجدالاقصي را محكوم كردند.
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.