Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه میبد:


امروز میانمار صحنه کشتار مسلمین بی دفاع است و مجامع حقوق بشر که در برابر این نسل کشی سکوتی تلخ کرده اند، امروز همه باید از میانمار حمایت و این کشتار را محکوم کنیم.

به گزارش میبد خبر، آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن تبریک ایام عید غدیر با تأکید بر اینکه واقعه غدیر حرکتی بود که پیامبر اکرم (ص) به دستور خداوند در جهت تداوم مسیر رسالت و اسلام انجام داد افزود: این اقدام در راستای هدایت جامعه اسلامی به سمت مسیر موردنظر خداوند و پیامبر، به‌عنوان تنها مسیر سعادت و سالم ماندن جامعه مسلمین بود.

وی افزود: غدیر خم به‏ منزله قلب و نبض حیات بشر است که به پهنای همه تاریخ از ابتدای خلقت تاکنون و تا آخر عمر بشر، گستردگی دارد و از طرفی خروجی و پیام آن ‏که ثمره و محصول مجاهدات همه انبیاء الهی از حضرت آدم (ع) تا نبی مکرم اسلام حضرت خاتم‏ الانبیاء (صلی‏ الله علیه و علیهم اجمعین) می‏ باشد، تا آخرالزمان و تا پایان حیات دنیوی انسان ادامه دارد.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقایع 17 شهریور سال 57 و کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم توسط رژیم پهلوی افزود: 17 شهریور روز ماندگار و تاریخی در انقلاب اسلامی است و آن حادثه بزرگ نشان دهنده قساوت و بی رحمی رژیم شاهنشاهی در کشتار فجیع مردم انقلابی ایران بود. حادثه 17 شهریور ارکان رژیم شاهنشاهی را که وابسته به قدرت های استکباری بود متزلزل کرد. این روز نقش اساسی و سرنوشت سازی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران داشت.

وی در این زمینه اظهار داشت: امروز در فضاهای مختلف شاهد آن هستیم که افراد یا گروههایی اقدامات یا تبلیغاتی انجام داده که خباثت، ظلم و ستمی رژیم شاهنشاهی را کمرنگ و کوچک بشمارند که این امر خیانت به تاریخ است.

امام جمعه شهرستان میبد با اشاره به روز تعاون اظهار داشت: بارها در برنامه های سوم تا ششم توسعه پیش بینی شده که باید تعاون یکی از سه رکن قوی جدای از بخش خصوصی و دولتی در اقتصاد شود و به یک بخش قوی در اقتصاد تبدیل شود که در این زمینه پیشرفت هایی نیز صورت گرفته ولی کافی نیست. تکیه بر تعاون و فرصت دادن به شرکتهای تعاونی سبب رشد اقتصادی اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه می شود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به ادامه دار بودن نقض برجام توسط آمریکا اذعان داشت: نقض برجام از سوی امریکا ادامه دارد و متاسفانه آن برخورد قاطع و قوی در این زمینه هنوز انجام نشده است. مسئولین باید با حکمت، هوشمندی و تدبیر دقیق سیاسی و با کمال قاطعیت و شجاعت اقدام کنند و درمقابل یاوه گویی های آمریکا باید محکم بایستند و انتظار ملت ما این است که مسئولان ما با الهام از رهنمود های رهبری موضع قاطع، حکیمانه و روشنی در برابر عهد شکنی های  آمریکا در زمینه برجام و تعهداتشان داشته باشند.

آیت الله اعرافی درادامه با اشاره به جنایات شرم آورعلیه مسلمانمان میانمار گفت:  موج جدید خشونت‏ها توسط ارتش و افراطیون بودایی در رفتاری‏ بی‏ رحمانه با آتش کشیدن منازل، سر بریدن کودکان، زنده به آتش افکندن و نسل‏ کُشی مردم ستمدیده و از طرفی مسدود کردن کمک‏های بشردوستانه بین‏ المللی برای مسلمانان توسط دولت میانمار و همچنین سانسور رسانه‏ای فجایع صورت‏گرفته توسط رسانه‏ های جهانی، نشان از اوج مظلومیت و بی‏ پناهی آوارگان روهینگیایی دارد.

وی تصریح کرد: امروز میانمار صحنه کشتار مسلمین بی دفاع است و مجامع حقوق بشر که در برابر این نسل کشی سکوتی تلخ کرده اند، امروز همه باید از میانمار حمایت و این کشتار را محکوم کنیم.

خطیب جمعه میبد با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی در کشتار مسلمانان روهینگیا اظهار داشت: این مظلومان که در معرض وحشیانه‏ ترین کشتارها قرار می‏ گیرند، قربانیان نظام جنایتکار میانمار و نیز قربانی توطئه بین‏ المللی علیه آن‏ها و علیه مسلمانان سرتاسر جهان هستند. به‏ ویژه قربانی توطئه مستکبرانی هستند که هنگام وقوع حادثه‏ ای که منافع آن‏ها را به خطر می‏ اندازد، جنجال به‏ پا می‏ کنند و آن‏جا که آسیبی به منافع و طرح‏های شیطانی آن‏ها وارد نمی‏ شود، در برابر کشتار ملت‏ها و تضییع حقوق زنان و کودکان سکوت می‏ کنند.

انتهای پیام/اد

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.