Skip to Content

امام جمعه میبد:

امروز جریان مقاومت اسلامی در یک جنگ احزاب با دشمن قرار دارد


امام جمعه میبد گفت: امروز جریان مقاومت اسلامی در یک جنگ احزاب با دشمن قرار دارد، اما ملت ایران وارد گردنه سختی شده و باید با همبستگی، اطاعت از رهبری و با باور بر توانایی‌ها از این شرایط عبور کند.

به گزارش میبد خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نمازجمعه شهر میبد با اشاره به فرارسیدن دهه اول ذی‌الحجه، این ماه را فرصت ارزنده تلاش برای رسیدن به قله‌های بلند تقوی و پارسایی برشمرد.

وی گفت: امروز جریان مقاومت اسلامی در یک جنگ احزاب با دشمن قرار دارد، اما ملتی که در همه صحنه‌ها خوش درخشیده است، امروز وارد گردنه سختی شده و باید با همبستگی، اطاعت از رهبری و با باور بر توانایی‌ها از این شرایط عبور کند.

امام جمعه میبد در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به شرایط حساس کشور گفت: تمام استکبار با توان قوا به جنگ ملت ایران آمده است و از همه ابزار‌های اختلاف‌افکن برای فروپاشی اقتصاد ایران استفاده می‌کند.

رییس حوزه‌های علمیه با بیان اینکه امروز فساد و اختلاس واقعیت موجود کشور است، گفت: باید با دقت برای رفع این معضلات اهتمام ورزید، در بخش قوه قضاییه برخورد‌ها سنجیده و درست باشد، در قوه مقننه اشکالاتی در نوع قانون‌گذاری و نظارت وجود دارد. روحانیت و نهاد‌های فرهنگی هم اشکالاتی دارند اما همه این موارد قابل معالجه است و باید اصلاح شود.

وی تاکید کرد: باید مردانه وارد اقتصاد مقاومتی شویم و ملت نیز ضعف‌های درونی را برطرف کند و به کمک و همراهی دولت بیاید.

امام جمعه میبد درخصوص برخی زمزمه‌ها مبنی بر مذاکره با آمریکا اظهار داشت: مسوولان باید از رهبری یاد بگیرند و با عذرخواهی مسیر اشتباه را ادامه ندهند.

اعرافی با اشاره به این که یک عده در داخل که دل‌های سست و مرعوب دارند با دشمن همراهی می‌کنند، افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند تمام هویت ما را بگیرند و لذا همه به میدان بیایند و موانع را با برنامه‌ریزی و کار شبانه‌روزی از پیش رو بردارند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی شاخ‌های تروریست در منطقه را شکسته است، گفت: آمریکایی‌ها با تشکیل گروه اقدام و در آستانه کودتای ۲۸مرداد وارد عمل شده‌اند، اما توپ در زمین عهدشکنان و جنگ‌افروزان است ملل عالم از آن‌ها زجر کشیده‌اند و به همین دلیل مرگ بر آمریکا از زبان مستضعفان عالم نیفتاده است.

اعرافی خطاب به دولتمردان امریکا گفت: مذاکره با کسانی که عهدشکنی کرده‌اند غلط است و ملت و مسوولان جمهوری اسلامی در برابر شما ایستاده‌اند.

وی قدرت دفاعی ملت را امنیت‌آور و استقلال بخش دانست و عنوان کرد: قدرت فرهنگی و ایمان و اقتدار ما اصل و قدرت امنیتی و دفاعی در ادامه آن است.

امام جمعه میبد در پایان ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به مهین اسلامی، شهادت امام باقر (ع) و شهادت حضرت مسلم‌بن عقیل را تسلیت گفت.

انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران جوان
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.