Skip to Content

در ایام نوروز 96؛

اماکن تاریخی و گردشگری میبد، پذیرای 1/5 میلیون نفر بازدید بود/ نارین قلعه پر بازدید ترین بنای تاریخی استان


رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری میبد گفت: در ایام نوروز 1/5 میلیون نفر بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان انجام شد.

رسول مشتاقیان رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میبد در گفت وگو با خبرنگار میبد خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه ایام نوروز، فرصتی مناسب برای معرفی هر چه بهتر اماکن تاریخی و آثار ملی شهرستان می باشد، اداره میراث فرهنگی میبد دستورالعمل‌ها و برنامه‌های ویژه‌ای را در ایام نوروز برای مردم به ویژه مسافران و گردشگران نوروزی اجرایی کرد.

وی در رابطه با شهر تاریخی میبد بیان داشت: میبد یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور، اولین بافت تاریخی ثبت شده در کشور، دومین قطب گردشگری استان، دارنده قدیمی ترین بنای خشتی جهان و تنها شهری که همه عناصر شهرسازی قدیم در آن بصورت زنده و سالم موجود است، می باشد.

مشتاقیان ضمن اشاره به وجود آثارتاریخی فراوان در میبد گفت: در ایام تعطیلات نوروز حدود 100 هزار نفرمسافر و گردشگر از اماکن تاریخی و گردشگری و بویژه نوروزگاه مجموعه کاروانی (که هسته اصلی گردشگری آن شهر است)، بازدید نمودند.

وی در همین رابطه افزود: نارین قلعه پر بازدید ترین بنای تاریخی استان معرفی شد که بیش از 22 هزار بلیط جهت بازدید گردشگران از این بنا به فروش رسید و البته بازدیدها بیش از این آمار می باشد.

مشتاقیان در رابطه با اسکان مسافران نوروزی در شهرستان عنوان کرد: حدود 100 هزار نفر مسافر نوروزی در ستادهای اسکان آموزش و پرورش، دانشگاه، هتلها، اقامتگاههای بوم گردی و چادرهای مسافرتی اسکان یافتند.

وی در رابطه با اقدامات صورت گرفته در سال 95 اظهار داشت: در سال گذشته ایجاد حدود 10 اقامتگاه بوم گردی و سرویس بهداشتی ویژه گردشگران خارجی در مجموعه کاروانی، مرمت و احیای حمام و آسیاب یخدان، آسیاب بیده و بفروئیه و هتل سنتی شاه نشین از جمله اقدامات صورت گرفته توسط این اداره می باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.