Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه قم:

امام خمینی (ره) جام زهر را در جنگ نوشیدند ولی خون شهدا و پیام ملت ایران در سراسر دنیا منتشر شد


امام جمعه موقت قم با بیان این که حقانیت مردم ایران در جنگ تحمیلی بر ملت های جهان اثبات شد عنوان کرد: امام خمینی (ره) جام زهر را در جنگ نوشیدند ولی خون شهدا و پیام ملت ایران در سراسر دنیا منتشر شد و افتخار آفرینی و استواری مردم سلحشور ایران بر همگان ثابت شد.

به گزارش میبد خبر، آیت الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد اظهار داشت: نگاه آرمانی و فرامادی، ضرورت درک دقیق شناخت همسران، کنترل کاهش توقعات مادی در زندگی، ساده زیستی و فرصت برای گفت و گو در خانواده از نکات مهم ایجاد زندگی بهتر در خانواده‌ها است.

امام جمعه قم با تاکید بر لزوم توجه خانواده‌ها به استفاده از مشاوره در امور زندگی افزود: مشاوره و همفکری در خانواده یکی از نکات مهمی است که باید زوج‌های جوان به آن توجه کنند تا زندگی ایده آل و خوبی داشته باشند.

آیت الله اعرافی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم بیان کرد: خداوند در قرآن کریم بر لزوم مشاوره و استفاده از نظر دیگران تاکید کرده و حتی در سوره طلاق آمده است که پس از جدایی از همسر خویش برای آینده و اداره بهتر و تربیت فرزند خویش با یکدیگر مشورت کنید.

رئیس جامعه المصطفی با بیان اینکه دین اسلام تاکید زیادی بر مشورت در امور زندگی کرده است عنوان کرد: وقتی که در مقوله شیر دادن به فرزندی که پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند قرآن کریم بر مشورت تاکید کرده است در دیگر امور زندگی نیز مشاوره دارای جایگاه و ارزش بالایی است.

وی با اشاره به فرارسیدن عید قربان و اهمیت آن نزد مسلمانان گفت: در ایام با برکت دهه ذی الحجه قرار داریم که از بهترین فرصت‌ها است، قرائت دعای عرفه توسط امام حسین (ع) یکی از زیبایی‌های ماه ذی الحجه است که امام حسین (ع) در این دعا بیش از 60 درخواست از خداوند دارد که رسیدن به سعادت و تقوا از مهم‌ترین درخواست‌های اباعبدالله (ع) از درگاه الهی است.

امام جمعه قم با اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه افزود: انتظار داریم که سپاه بزرگ علم و دانش در مسیر نظام اسلامی و انقلاب اسلامی حرکت کند و به نشر علوم دینی در سراسر جهان بپردازد و دل‌های تشنه را از معرفت خویش سیراب کند.

آیت الله اعرافی با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی بیان کرد: حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی اقدام بسیار ناپسند و زشتی است که باید توسط جامعه اسلامی محکوم شود، امروز توطئه‌های زیادی توسط استکبار انجام شده تا اذهان امت اسلامی از موضوع اصلی که رژیم کودک کش اسرائیل است غافل شود وجریان مقاومت در انزوا قرار بگیرد.

رئیس جامعه المصطفی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس عنوان کرد: دفاع مقدس مشعل آسمانی بود که هیچ گاه از یاد ملت سلحشور ایران نمی‌رود، جنگ ایران و عراق جنگ نابرابر در همه ابعاد تسلیحاتی بود که یادآور عاشورا است که از طولانی‌ترین جنگ‌های صدساله اخیر بود.

وی با اشاره به رشادت‌های ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس گفت: دولت‌هایی که با ملت ما مذاکره می‌کنند باید این موضوع را بدانند که ملت ایران در 8 سال جنگ با رژیم بعث عراق سخت‌ترین شرایط را تحمل کرد و با دولت‌های مختلفی که به صدام کمک می‌کردند به مبارزه پرداخت و ذره ای از موضع خویش کوتاه نیامد.

امام جمعه قم با اشاره به آثار و برکات جنگ ایران و رژیم بعثی صدام افزود: در جنگ 8 ساله بنی صدرها مفتضح شدند و چهره شکست ناپذیری استکبار از بین رفت و قدرت پوشالی دولت‌های مستکبر بر همگان اثبات شد که این اقتدار اسلام و امام خمینی (ره) بود، مسئولان و حوزه‌های علمیه و همه دستگاه‌ها وظیفه دارند تا ابعاد مختلف جنگ را به جوانان بشناسانند.

آیت الله اعرافی با بیان این که جنگ 8 ساله سبب خودکفایی و به قدرت رسیدن ملت ایران شد بیان کرد: ما باید به 8 سال جنگ با رژیم بعث عراق افتخار کنیم، از برکات جنگ ایجاد حزب الله و گروه‌های مقاومت بود، جوانان ما به برکت جنگ به انرژی هسته ای رسیدند و کشورمان را به قله‌های ترقی رساندند.

رئیس جامعه المصطفی با بیان این که حقانیت مردم ایران در جنگ تحمیلی بر ملت های جهان اثبات شد عنوان کرد: امام خمینی (ره) جام زهر را در جنگ نوشیدند ولی خون شهدا و پیام ملت ایران در سراسر دنیا منتشر شد و افتخار آفرینی و استواری مردم سلحشور ایران بر همگان ثابت شد.

منبع: تسنیم
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.