Skip to Content

مرکز آمار گزارش داد؛

آمار خلاف واقع ربیعی درباره اشتغال‌زایی دولت یازدهم/ تعداد بیکاران از سه میلیون نفر گذشت +نمودار


آمار وزیر کار دولت یازدهم را می‌توان مصداق آمارهای غلطی دانست که رهبر معظم انقلاب از ضربه سنگین این آمارهای غلط به کشور ابراز نگرانی کرده بودند.

به گزارش "میبدخبر"، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته که از ابتدای فعالیت دولت یازدهم به صورت خالص یک میلیون و 900 هزار و به صورت ناخالص 2 میلیون و 400 هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

هرچند کمتر کسی در کشور پیدا می‌شود که آمارهای عجیب وزیر کار دولت یازدهم را بپذیرد با این حال این رقم مورد ادعا درباره اشتغالزایی دولت یازدهم با آمارهای رسمی منتشرشده هم هیچ سنخیتی ندارد.

بر اساس گزارش‌های مرکز آمار، در بهار سال 1392 یعنی قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم تعداد بیکاران کشور 2 میلیون و 617 هزار نفر بود. در تابستان 1392 و هم‌زمان با روی کار آمدن دولت روحانی، تعداد بیکاران به 2 میلیون و 563 هزار نفر کاهش یافت.

اظهارنظر علی ربیعی درباره ایجاد 2 میلیون و 400 هزار شغل بدین معنا است که با فرض ثابت ماندن جمعیت فعال، اکنون باید از حدود 2.5 میلیون بیکار ابتدای دولت یازدهم فقط 100 هزار نفر بیکار باقی مانده بود و نرخ بیکاری به 0.4 درصد کاهش یافته بود و ایران به یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در تاریخ جهان دست یافته بود.

اظهارنظر ربیعی در حالی است که مطابق آخرین گزارش مرکز آمار، در بهار امسال تعداد بیکاران کشور 3 میلیون و 149 هزار نفر بوده که نسبت به تعداد بیکاران در بهار سال 1392 بیش از 532 هزار نفر بیشتر شده است.

آمار خلاف واقع علی ربیعی درباره اشتغالزایی دولت یازدهم +نمودار

آمار وزیر کار دولت یازدهم را می‌توان مصداق آمارهای غلطی دانست که رهبر معظم انقلاب اخیرا در دیدار با مسئولان سرشماری از ضربه سنگین این آمارهای غلط به کشور ابراز نگرانی کرده بودند.

ضمن آن که در فضای اقتصادی و اجتماعی کشور نیز به هیچ وجه نشانه‌هایی از ایجاد 2 میلیون و 400 هزار شغل دیده نمی‌شود و آقای ربیعی برای اثبات ادعای خود بهتر است لیست افرادی که برایشان شغل ایجادشده را منتشر نماید.

مشرق
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...