Skip to Content


آماری تاسف بار و دردناک در مورد کشور!


هر از گاهی آمارهای متفاوتی از وضعیت کشور از سوی مراکز بین المللی اعلام می شود. آمارهایی که گاهی موجب غرور و گاهی هم مایه سرافکندگی است.

 اما سایت معروف الکسا آمار جالبی از فعالیت کاربران ایرانی در اپلیکیشن تلگرام دارد. کافی است تنها در قسمت جستجوی این سایت عبارت telegram.me را نوشته و کلیک کنید. در اینصورت با جدولی مواجه می شوید که اصلاً انتظارش را ندارید.

 


81 درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند! و کاربران روسی(یعنی کشور سازنده این اپلیکیشن) با تفاوت فاحش و کسب 5 درصد کاربران حاضر در تلگرام در رتبه بعدی قرار دارند. کشورهای ایتالیا، آمریکا و عربستان نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.
البته این اولین بار نیست که ایرانی ها گرفتار مصنوعات دیگر کشورها شده و حتی از آن ها هم پیشی می گیرند. اما این آمار علت حساسیت مسئولین فرهنگی در این زمینه را توجیه می کند. تنها چیزی که این آمار توضیح نمی دهد این است که چرا وزارت ارتباطات به وعده فیلتر هوشمند این اپلیکیشن که مورد سوء استفاده شدید سیاسی و فرهنگی قرار گرفته است تن نمی دهد!
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.