Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

آل سعود برای مواجه با ایران دست به دامن منافقین شده است


مام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان میبد با اشاره به جایگاه بزرگ خانه خدا در بین ملل و ادیان الهی گفت : کعبه مکانی است که از اول خلقت تاکنون مورد توجه همه انبیا و ادیان الهی بوده است .

به گزارش "میبدخبر"،حجت الاسلام محمدکارگر با محکوم کردن جنایت های آل سعود در حادثه منا در سال گذشته ، افزود : هنوز زخم های حادثه منا و قربانی شدن صدها زائر خانه خدا از ذهن ملت ها پاک نشده است .

خطیب جمعه موقت میبد با تاکید بر اینکه آل سعود لیاقت خادمین و کلیدار حرم امن الهی را ندارد افزود : آنها با تمام پررویی ملت بزرگ ایران را که به اعتراف خودشان بهترین حجاج در بین ممالک اسلامی هستند را از زیارت خانه خدا محروم کردند.

وی با بیان اینکه آل سعود مردم یمن ، بحرین ، سوریه و عراق را هم از این زیارت بزرگ محروم کرده اند گفت : آل سعود با آتشی که در این کشورها با دلارهای نفتی خود روشن کرده است هیچ نفعی نبرده است .

آل سعود امنیت خود را هم نمی تواند تامین کند

امام جمعه موقت میبد با اشاره به ملاقات های سران خبیث آل سعود با منافقین گفت : سران آل سعود که حتی امنیت خود را هم نمی توانند تامین کنند و برای کنترل حاجیان از دستبندهای اسرائیلی بهره می برند ؛ امروز برای مواجه بانظام مقتدر انقلاب اسلامی ، دست به دامن گروه تروریستی ، شکست خورده ، دربه در و ورشکسته منافقان شده اند .

حجت الاسلام کارگر با بیان اینکه منافقان اگر می توانستند صدام را نجات می دادند به آل سعود توصیه کرد ؛ دست از اشتباه خود و نوکری امریکا و اسرائیل بردارند .

قوه قضائیه برگرداندن منافقین و مجازات آنها در داخل کشور را پی گیری کند

وی از قوه قضائیه خواست ؛ برای برگرداندن این گروه انسان کش و تروریست و مجازات آنها در داخل کشور اقدام کند.

آثار مثبت و منفی پیروی از ولایت

امام جمعه موقت میبد با اشاره به مصاحبه عده ای در رابطه با نقش ولایت در حکومت ، ایجاد چنین فضایی در کشور را موجب شادی دشمنان دانست و گفت : هر چند این فرد نظر خودش را در رابطه با ولایت رسول الله و امیرالمومنین (ع) بیان نکرده است ؛ چرا که ولایت فقیه استمرار ولایت رسول الله است به اثرات مثبت و منفی ولایت در طول تاریخ پرداخت.

۲۵ سال خانه نشینی نتیجه چشم نگفتن به ولایت بود

حجت الاسلام کارگر ، ۲۵ سال خانه نشینی امیرالمومنین حضرت علی (ع) ، تداوم اختلاف میان امت اسلام ، روی کار آمدن بنی امیه و بنی عباس ، پیروزی دشمن در جنگ صفین ، تنها ماندن امام حسن و صلح با معاویه ، حاکم شدن معاویه بر ممالک اسلامی ، پیش آمدن واقعه عاشورا و شهادت امام حسین (ع) و یارانش را از پیروی نکردن از ولایت و امامت برشمرد .

اقتدار نظام و انقلاب نتیجه چشم گفتن به ولایت فقیه

خطیب جمعه موقت میبد اما با اشاره به آثار و برکات ولایت فقیه که استمراز ولایت رسول الله و امیرالمومنین است ؛ زیرکشیدن حکومت منحوس پهلوی ، قطع دست اجانب از مملکت ، استقلاب کشور ، اداره ۸ سال دفاع مقدس و عبور از فتنه ۸۸ و صدها توطئه دشمن را از چشم گفتن مردم به ولایت و رهبری و امام امت برشمرد و افزود : اگر این پیروی و چشم گفتن ها به ولایت نبود ملت بزرگ ایران خسارت بزرگی می دید بنابراین افتخار ما ایرانیان این است که در راس حکومت ، انسانی مدیر ، فقیه ، عادل و مدبر است .

امام محمدتقی (ع) در دوران فشار و سختی بود

امام جمعه موقت میبد سالروز شهادت امام محمدتقی (ع) را هم به همه دوستداران امامت و ولایت تسلیت گفت .

حجت الاسلام کارگر با بیان اینکه امام جواد (ع) در زمان مامون عباسی و معتصم در فشار و سختی زیادی به سر می برد افزود : این امام بزرگوار دومین معصوم بعد از حضرت زهرا سلام الله علیها بود که در جوانی مسموم و به شهادت رسید و در کنار جدش حضرت موسی بن جعفر به خاک سپرده شد .

ماه ذی الحجه ماه خیر و برکت

خطیب جمعه موقت میبد در آستانه ماه ذی الحجه آخرین ماه سال قمری به آثار و برکات ایام این ماه پرداخت و گفت : همه روزها و شب های دهه اول ماه ذی الحجه پر از خیر و برکت است و عبادت و کار نیک در هیچ ایامی به اندازه این ایام نیست .

وی با بیان اینکه این ایام فرصت مناسب برای خودسازی و کسب معنویت است جوانان را به بهره گیری از معنویات این ماه توصیه کرد .

جوانان حضرت علی و فاطمه (ع) را الگوی خود قرار دهند

حجت الاسلام کارگر با تبریک سالروز ازدواج امیرالمومنین حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت : جوانان عزیز ما باید در زندگی خود و تعیین مهریه ، جهازیه و تربیت فرزندان خود ، حضرت علی و فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند و از تجملات و اشرافی گری پرهیز کنند .

مناسبت ها:

وی سالروز شهادت شهید دلواری ، شهدای هفده شهریور ، آیت الله قدوسی ، شهید دستجردی ، شهدای فاجعه منا و همچنین ، روزبهورز ، تعاون ، سالروز میلاد ابوریحان بیرونی ، روز مردم شناسی و روز مبارزه با بی سوادی را گرامی داشت .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.