Skip to Content

نماینده وزیر اقتصاد و دارایی:

آلمان ها در ميبد نيروگاه خورشيدي مي‌سازند


مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: دومین مجوز سرمایه گذاری خارجی در حوزه ساخت نیروگاه خورشیدی در این استان از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برای یک شرکت آلمانی صادر شد.

به گزارش "میبدخبر"،علی نمازی با بیان این که این نیروگاه در شهرستان میبد ايجاد می‌شود، افزود: صدور این مجوز در دویست و پنجمین جلسه هیات سرمایه‌گذاری خارجی که در محل سازمان سرمایه‌گذاری ایران با حضور اعضای هیات سرمایه‌گذاری خارجی برگزار شد، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

وي گفت: این شرکت آلمانی دارای پروانه ساخت نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 20 مگاوات و با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 20 میلیون یورو است.

نمازی اظهار كرد: بر اساس اطلاعات موجود، شرکت یاد شده یکی از شرکت های سرمایه‌گذاری بین‌المللی در زمینه توسعه نیروگاه‌های فتوولتائیک خورشیدی در کشور آلمان و در شهر مونیخ است و سابقه فعالیت آن در زمینه توسعه انرژی خورشیدی به سال 2011 میلادی باز می‌گردد و در پنج سال گذشته بیش از 40 طرح با مجموع 370 مگاوات و حجم سرمایه‌گذاری 615 میلیون یورو راه‌اندازی کرده است.

هیات سرمایه‌گذاری خارجی به ریاست معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان ريیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و مرکب از معاون وزیر امور خارجه، معاون ريیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون ريیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی و حسب مورد معاونین وزارتخانه‌های ذیربط و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان محل اجرای طرح است.

ایسنا/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.