Skip to Content

مدیرکل اوقاف استان یزد:

اقدامات فرهنگی در فضای مجازی؛ جدیدترین نوع وقف


مدیرکل اوقاف یزد در جمع خبرنگاران گفت: گاهی در برخی شهرستان ها مشاهده شده که عواید دریافتی و اجارات موقوفات 1درصد از اجارات اموال غیر وقفی است و این یک نگاه ظالمانه به وقفیات است که باید اصلاح شود.

به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از یزد رسا، مدیرکل اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد پیش از ظهر امروزدرنشست خبری حفظ موقوفات، به روز رسانی اجارات موقوفات و تامین نیروی انسانی را از اولویت های کاری خود برشمرد و گفت: یک تصور غلط در خصوص موقوفات وجود دارد و و آن هم این است که برخی فکر می کنند چون وقف یک کار خیر به حساب می آید بنابراین باید اماکن وقفی از نازل ترین قیمت ها برخوردار باشد.

حجت الاسلام زارع زاده ادامه داد: گاهی در برخی شهرستان ها مشاهده شده که عواید دریافتی و اجارات موقوفات 1درصد از اجارات اموال غیر وقفی است و این یک نگاه ظالمانه به وقفیات است که باید اصلاح شود.

زارع زاده  آموزش و پرورش را یکی از ارگان های بدهکار دولتی به اداره اوقاف استان دانست  و در خصوص اقدامات اداره متبوعش  برای وصول مطالبات خود از ارگان های دولتی گفت: در سال گذشته به دلیل کمبود اعتبارات دستگاه های دولتی تلاش کردیم از طریق مکاتبه و مذاکره مطالبات را وصول کنیم  که بخشی از آن هم وصول شده وبرای وصول بقیه بدهی ها نیز در حال رایزنی و مذاکره هستیم.

وی در خصوص اظهارات مسئولان میراث فرهنگی استان مبنی بر رها سازی آب انبارها و تبدیل شدن آن ها به زباله دان هم اظهار داشت: مالک و متولی آب انبارها در یزد اداره اوقاف است و اگر میراث بخواهد در زمینه مرمت و بازسازی آن ها اقدامی انجام دهد حاضر به همکاری هستیم.

وی ادامه داد: البته برخی از این آب انبارها کاربری نیت واقف را ندارد به همین دلیل با کسب اجازه شرعی از ولی فقیه در استان کاربری آن ها را تغییر می دهیم تا قابل استفاده باشد.

وی از وقف اقدامات فرهنگی در فضای مجازی به عنوان جدید ترین  نوع وقف در استان خبر داد وبه روزرسانی وقفیات بر اساس نیاز جامعه را یکی از اقدامات واحد مشاوره این اداره بیان کرد .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.