Skip to Content

مدیر حوزه علمیه یزد در واکنش به هنجارشکنی در میبد؛

اقدامات صورت گرفته در جشنواره میبد در شأن مردم نبود


مدیر حوزه علمیه یزد: اقدامات صورت گرفته در جشنواره میبد در شان مردمان دارالعباده و بخصوص مردم میبد باقدمت ایمانی و سابقه تربیت علمایی بزرگی همچون موسس حوزه علمیه قم نبود.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام محمد شمس در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به حرکتی که در جشنواره حرکت و برکت درشهرستان میبد انجام گرفت گفت: اینکه جشنواره ای همراه با ساز و حضور مردان باشد مشکل ایجاد می کند و این کار در شان مردمان دارالعباده و بخصوص مردم میبد باقدمت ایمانی و سابقه تربیت علمایی بزرگی همچون موسس حوزه علمیه قم نبود.

مدیر حوزه علمیه یزد با تاکید بر اینکه نشاط با گناه ایجاد نمی شود افزود: دین با شادی اسلامی هیچ مشکلی ندارد و مردم را بسیار به شاد زیستن تشویق می کند ولی باید توجه کرد که با گناه نمی توان مردم را شاد کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: حرکت امام جمعه شهرستان میبد خود اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر و کار بسیار شایسته ای است که متاسفانه این قضیه در جامعه امروز کم رنگ شده است.
 
 حجت الاسلام والمسلمین شمس ادامه داد: ما باید به حداقل های امر به معروف و نهی از منکر که قلبی باشد پایبند باشیم آن زمان هم تاثیرات مثبتی در پی خواهد داشت و فرد می تواند با ترک مجلس گناه این فریضه الهی را به نحو احسنت اجرا کند.
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.