Skip to Content

امام جمعه میبد در اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان:

افسار گسیختگی و بی توجهی به معیارهای فرهنگی درست نیست و این مطالبه رهبری و اولیای الهی است


آیت الله اعرافی با بیان اینکه در دنیایی قرار داریم که گرگ ها پیرامون ما را گرفتند تا ناموس ، عزت ، مجد ، استقلال و آزادی ما را از ما بگیرند تصریح کردند : در چنین جهان آشفته ، آدم های شجاع ، ریسک پذیر و انقلابی لازم است و باید روش ها و متدهای انقلابی دائم بازسازی و صیانت شوند.

به گزارش "میبدخبر"، حضرت آیت الله اعرافی با بیان اینکه سستی و سهل انگاری در مقوله فرهنگ درست نیست و البته ساده اندیشی و بی حساب و کتاب اقدام کردن هم درست نیست افزودند : باید مردم ، روحانیت ، دانشگاه و آموزش و پرورش و مسئولین نهادهای ما ، مقوله فرهنگ و سلامت فرهنگی را مهم بشمارند.

خطیب جمعه میبد با تاکید بر اینکه نباید در قبال فرهنگ مردم به سادگی از کنار آن عبور کنیم تصریح کردند : فیلم ، کتاب و مراسم و انواع هنرها همه درست ؛ اما همه ضمن اینکه باید به نسل جوان نشاط و شادابی بدهد اما سلامت فرهنگی مقوله ای است که هیچ کس حق ندارد به بهانه سیاسی و جناحی آن را کم بشمارد.

ایشان ترویج عفاف و پاکی و هدایت نسل جوان با روش های درست در جامعه را ضروری خواندند و با بیان اینکه مگر ما می توانیم در برابر فساد و تباهی نسل جوان افسار گسیخته عمل کنیم خاطرنشان کردند : افسار گسیختگی و بی توجهی به معیارهای فرهنگی درست نیست و این مطالبه رهبری و اولیای الهی است.

امام جمعه میبد بر توجه به سیاست گذاری کلان در شورای انقلاب فرهنگی گفتند : مصوبات اسناد متعدد فرهنگی در شورا باید در بدنه جامعه مورد توجه باشد.

آیت الله اعرافی با اظهار تاسف از محتوای بعضی از فیلم های داخلی که طومار زندگی خانواده ای را می تواند در هم بپیچد اظهار داشتند : علیرغم شکوه ماه رمضان و درخشش های معنوی و فرهنگی جلوه های ناخوشایندی هم داریم که اشکالات جدی دارند و قابل قبول نیست و همه باید تلاش کنیم آن را کنترل کنیم و ما هم در ماه رمضان با صدای رسا از همه می خواهیم این نگرانی رهبری را به جدی دریافت و عمل کنند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، انقلابی بودن را یکی دیگر از بحث های جدی رهبر عظیم الشان انقلاب خواندند و افزودند : کسانی انقلابی بودن را بد تفسیر نکنند.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه در دنیایی قرار داریم که گرگ ها پیرامون ما را گرفتند تا ناموس ، عزت ، مجد ، استقلال و آزادی ما را از ما بگیرند تصریح کردند : در چنین جهان آشفته ، آدم های شجاع ، ریسک پذیر و انقلابی لازم است و باید روش ها و متدهای انقلابی دائم بازسازی و صیانت شوند.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند : در نظام اداری و پیشرفت کشور هم همینطور است و بچه های انقلابی و دانشگاهی بودند که سلول های بنیادی را تولید کردند و در انرژی هسته ای قله های بلند را درنوردیدند.

ایشان با تبریک سالروز تشکیل جهاد سازندگی به خدمات این نهاد در طول انقلاب در مناطق روستایی اشاره کردند و افزودند : امروز هم نهادهای انقلابی می خواهیم که متاسفانه گاهی نهادهای انقلابی ما از این روحیه فاصله گرفته اند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه ، ایمان و تقوا ، شجاعت ، ریسک پذیری ، صراحت ، دلسوزی ، صمیمیت و مهربانی را از شاخص انقلابی بودن برشمرد و تفسیرهای غلط از آن را مساوی با بی نظمی و بی قانونی دانستند و افزوند : در اقتصاد و فرهنگ هم ما نیاز به روحیه انقلابی داریم و در جهان امروز اگر ادارات و سازمانها و مردم با شاخص های انقلابی بودن اقتصاد را پایه ریزی کنند ، زنجیرهای وابستگی مان گسسته می شود.

آیت الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود همه نمازگزاران را به قرائت و انس با قرآن توصیه کردند و افزودند : در ماه مبارک رمضان انس با مسجد نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

ایشان با بیان اینکه شهرستان میبد ، شهر سرشار از روحیه معنوی و مساجد و لبریز از جوانان و مردم مومن و متعهد است اظهار داشتند : انس با جماعت و جمعه ، اطعام فقرا ، دستگیری از نیازمندان و توجه به مشکلات همسایگان و احیاء روحیه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه رمضانی و اخلاقی ماست.

ماه رمضان با سحرهای نورانی به سوی ما رو کرده است

آیت الله اعرافی در آغاز بیانات خود در خطبه سیاسی این هفته هم با دعوت از نمازگزاران به تقوای مضاعف در ماه مبارک رمضان گفتند : ماه مبارک رمضان با همه درخشش های خود به سوی ما رو کرد؛ سحرهای نورانی رمضان دعای سحر و ابوحمزه ، قرآن ، مسجد ، جمعه و جماعت ، دعا و راز و نیاز با خدا ، اطعام فقیران و توجه به نیازمندان و تحمل تشنگی و گرسنگی برای اطاعت فرمان پروردگار بسوی ما آمد ؛ این بالاترین مطاع خداست که به ما ارزانی داشته شده است.

خطیب جمعه میبد سالروز شهادت فدائیان اسلام شهید بخارایی ، امانی ، صفار و هرندی و نیک نژاد را که از پیشگامان انقلاب اسلامی بودند و در پرتو قیام شجاعانه نواب صفوی در تاریکی حاکم بر کشور و در برابر ظلمت ها ایستادند و چون خورشیدی درخشیدند و به لقاء خدا شتافتند و از شهادت با همه وجود استقبال کردند را گرامی داشتند.منبع:میبدآدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.