Skip to Content

رییس پلیس راهور یزد مطرح کرد

افزایش 5 درصدی سوانح رانندگی یزد در 3 ماهه امسال


رییس پلیس راهور یزد گفت: در 3 ماهه نخست سال جاری، هزار نفر در سوانح رانندگی استان یزد مجروح شدند.

به گزارش میبد خبر، سرهنگ «محمد پورشمس» با اشاره به اینکه سوانح رانندگی یزد در 3 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه افزایش 5 درصدی داشته، بیان کرد: سهم موتورسیکلت ها در این حوادث 58 درصد، سهم برخورد خودروها با عابرین پیاده 17 درصد و سهم برخورد موتورسیکلت ها با عابران 2 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات رانندگی در خیابان ها و پس از آن در کوچه ها بوده، اظهار داشت: در 3 ماهه نخست سال جاری شاهد کاهش 19 درصدی تعداد تصادفات منجر به فوت و کاهش 23 درصد فوتی های ناشی از سوانح رانندگی در استان بودیم.

رییس پلیس راهور یزد در ارتباط با توقیف سه هزار موتورسیکلت و 1500 خودرو در سه ماهه امسال ابراز داشت: نداشتن، مخدوش بودن و کج کردن پلاک، نداشتن کلاه ایمنی، نداشتن گواهینامه و انجام حرکات خطر افرین از جمله تخلف موتورسیکلت ها بوده است.

وی از تردد حدود 400 هزار دستگاه موتورسیکلت در استان خبر داد و افزود: در این زمینه 240 هزار دستگاه موتورسیکلت شماره گذاری شده و دهها هزار موتورسیکلت بدون شماره در استان تردد می کنند که اگر 20 درصد راکبان موتورسیکلت ها مرتکب خلاف شوند آمار بالایی است. در این راستا به دلایل مختلف و از جمله کمبود نیرو، فقط به 10 درصد تخلفات رانندگی رسیدگی می شود و این یعنی اینکه آمار تخلفات، بالاست.

سرهنگ پورشمس در خصوص  اجرای طرح برخورد با موتورسواران حادثه ساز هم اشاره کرد و گفت: در این طرح، با راکبانی که گواهینامه ندارند، به سن قانونی نرسیده اند یا پلاک آنها مخدوش است برخورد می شود. 

رییس پلیس راهور یزد در پایان تصریح داشت: خانواده ها از واگذاری موتورسیکلت به فرزندان خود که به سن قانونی نرسیده اند، گواهینامه و بیمه شخص ثالث ندارند یا از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند خودداری کنند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.