Skip to Contentمدیر کل راه آهن یزد از افزایش متوسط ۲۲ درصدی قیمت بلیت قطارهای مسافری خبر داد و گفت: این افزایش قیمت بر اساس تصویب شورای‌ عالی ترابری برای قطاهاری مسافری اعمال شده است.

به گزارش میبد خبر، سید مصطفی داودی با بیان اینکه قیمت بلیت قطار افزایش متوسط 22 درصدی داشته است، گفت: این افزایش قیمت بر اساس تصویب شورای‌ عالی ترابری برای قطاهاری مسافری اعمال شده است.

وی با یادآوری اینکه از سال 94 تا تیر 97 قیمت قطارهای مسافری افزایش نداشته و در تیرماه سال گذشته 10 درصد قیمت بلیت افزایش یافت، عنوان کرد: براساس سخنان مدیر کل راه آهن کشور با توجه به افزایش هزینه‌ها، شرکت‌های حمل ونقل ریلی درخواست افزایش قیمت بیش از 22 درصد را داشتند که شورای‌عالی ترابری با همین رقم موافقت کرد.

مسیر یزد-تهران پرترددترین مسیر در منطقه یزد

مدیر کل راه آهن یزد با بیان اینکه قطارهای یزد روزانه از مبدأ یا به مقصد یزد سه هزار مسافر جابه جا می‌کنند، ادامه داد: شش رام قطار مسافربری از یزد به تهران  و بالعکس و یک رام قطار مسافربری نیز به صورت یک در میان از یزد به مشهد و بالعکس این تعداد مسافر را جا به جا می‌کنند و مسیر یزد تهران و بالعکس پرترددترین مسیر در منطقه یزد محسوب می‌شود.

داوی عنوان کرد: روزانه 26 رام قطار مسافری با احتساب قطارهای مسافری یزد ازمحور یزد تردد دارند که 15 هزار نفر مسافر جابه ‌جا می‌کنند و به طور ماهانه بالغ بر 100 هزار مسافر در ترمینال‌های مسافری یزد، بافق، میبد، اردکان و مبارکه پیاده و سوار می‌شوند که جهت خدمت رسانی بهتر به مسافران پارکینگ‌ در ایستگاه‌های میبد و اردکان احداث شده است.

ارائه خدمات مسافری در ایستگاه‌های راه آهن یزد

وی گفت: قطارهای مسافری عبوری در محور حدود 800 کیلومتری بافق، بادرود، اردکان و چادرملو برخی از خدمات راه آهن یزد استفاده می‌کنند به خصوص در ایستگاه یزد اخیرا کافی شاپ، چند سوپری و یک غرفه مختص محصولات فرهنگی با تخفیف 50 درصدی خدمات ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: قطارهای عبوری حداقل یک وعده از انجام فریضه الهی را در محور یزد انجام می‌دهند و دراین راستا نمازخانه‌ای در ایستگاه‌های اردکان  و نی بار در جهت خدمت رسانی به مسافران احداث شده است و در در ايستگاه‌های بافق، ميبد و اردکان سکوی دوم مسافری و آسانسور جهت دسترسی سکوی اول به سکوی دوم راه‌اندازی شده است.

مدیر کل راه آهن یزد عنوان کرد: اداره کل راه‌ آهن یزد، رتبه برتر فعالیت از لحاظ بخش باری و مسافری در میان مناطق 19 گانه را به خود اختصاص داده است و 30 درصد از حجم عملیات راه‌آهن را در اختیار دارد.

تردد 90 قطار باربری در محور یزد

داوی با بیان اینکه بالغ بر 90 رام قطار جهت حمل بار در محوز یزد تردد دارند، افزود: 17میلیون و 633 هزار تن مواد معدنی، کنستانتره وگندله از مبادی سنگ آهن مرکزی ایران، گندله سازی اردکان و معدن چادر ملو در سال 97 به وسیله 230 هزار و730 واگن به مقاصد فولاد اصفهان، فولاد خوزستان و قسمتی نیز جهت صادرات به بندرعباس بارگیری شد که در قیاس با مدت مشابه سال 96، 5.84 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: مقدار چهار میلیون و 984 هزار تن محموله از قبیل سنگ آهن، کنستانتره، گندم، رول فلزی و دیگر اقلام نیز در سال گذشته در این اداره کل تخلیه شده که انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در سال جاری روند رو به رشدی داشته باشد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.