Skip to Content

رئیس جایگاه داران سوخت کشور

افزایش 2 درصدی مصرف بنزین در 3 سال گذشته/ قیمت بنزین تا آخر سال جاری ثابت می ماند


رئیسی فرد با اشاره به موضوع افزایش نرخ بنزین در کشور، گفت: موضوع افزایش قیمت بنزین یک اعلام نظر شخصی است که از سوی برخی از مسئولین این روزها مطرح می شود و واقعیت هم ندارد.

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از دانا: موضوع افزایش قیمت بنزین یک اعلام نظر شخصی است که از سوی برخی از مسئولین این روزها مطرح می شود و واقعیت هم ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت هیچ برنامه ای برای افزایش نرخ بنزین ندارد، عنوان کرد: همانطور که آقای ریاحی نیز در مصاحبه خود گفتند در اصلاحیه لایحه بودجه سال 95 نیز دولت هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین تا پایان سال جاری ندارد؛ آنچه در لایحه بودجه سال 95 آمده این است که قیمت بنزین تک نرخی بماند و افزایش نداشته باشد.

رئیس جایگاه داران سوخت کشور درباره افزایش نرخ بنزین در سال آینده نیز بیان داشت: احتمال دارد مسئولین دولتی با توجه به صلاحدید های خود در سال آتی بازنگری در قیمت بنزین داشته و اقدام به افزایش قیمت آن کنند ولی در حال حاضر موضوع افزایش بنزین در دستور کار دولت نیست.

رئیسی فرد همچنین در ادامه اظهارات خود درباره موضوع حذف کارت سوخت نیز گفت:  موضوع کارت سوخت به کلی منتفی و از چرخه سوخت رسانی کشور حذف شده است، در اصلاحیه لایحه بودجه سال 95 هم موضوع تک نرخی شدن بنزین و حذف کارت سوخت آمده است که دولت هم آنها را اجرا کرد.

وی افزود: خوشبختانه دستگاه های هوشمندی در جایگاه های سوخت رسانی کشور در حال نصب است که انجام این امر هزینه هایی را نیز برای دولت داشته است ولی آنچه که مهم است کارایی هوشمند این دستگاه ها است که با استفاده از این دستگاه پرداخت کاملا به صورت الکترونیکی انجام می شود و دیگر مشکلاتی را که وجه نقد برای مردم بوجود می آورد را به دنبال ندارد.

رئیس جایگاه داران سوخت کشور در بخش پایانی اظهارات خود درباره حذف کارت از چرخه سوخت رسانی کشور و تاثیر آن بر افزایش مصرف بنزین خاطر نشان کرد: با توجه به آماری که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اختیار ما قرار داده و همچنین آماری که خودمان به صورت رندوم از جایگاه های سراسر کشور اخذ می کنیم حذف کارت تاثیر آنچنانی بر افزایش مصرف بنزین نداشته؛ از سه سال گذشته تا کنون افزایش مصرف بنزین 2.2 تا 2.5 درصد بوده که این رقم در مقایسه با افزایش جمعیت و خودرو ها در طبیعی است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...