Skip to Content

رئیس بهزیستی شهرستان میبد:


رئیس بهزیستی شهرستان میبد گفت: حدود نیمی از آمار طلاق ثبت‌شده در شهرستان میبد مربوط به افراد و شهروندان غیربومی این منطقه است.

به گزارش میبد خبر، در چند روز گذشته رئیس بهزیستی میبد از وضعیت نگران کننده رشد طلاق و آسیبهای اجتماعی در این شهرستان خبر داده بود و اظهار داشت که  آمار طلاق این شهرستان در سه ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته، 12 درصد افزایش یافته است و آمار پرونده های مربوط به همسرآزاری و کودک آزاری هم در شهرستان میبد نسبت پارسال، 6 درصد رشد داشته است.

 
در این راستا محسن فلاح در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد افزایش 12 درصدی طلاق در شهرستان میبد بوده‌ایم، گفت: براساس مراجعاتی که وجود داشته عدم وجود مهارت‌های زندگی و اجتماعی در زوج‌های جوان و اختلالات شخصیتی، مشکلات روحی و روانی و افسردگی از عوامل طلاق در این شهرستان است. 
 
وی اعتیاد را سومین عامل طلاق در شهرستان میبد دانست و افزود: میبد شهرستان مهاجرپذیری است و از 10سال گذشته تقریبا 30 هزار نفر از استان‌های جنوبی به این شهرستان مهاجرت کرده‌اند که این موضوع موجب اختلافات فرهنگی و ایجاد آسیب‌های اجتماعی مخصوصا در قشر کم سواد که اکثرا از مهاجران این شهرستان هستند شده است. 
 
رئیس بهزیستی شهرستان میبد دخالت اطرافیان و خانواده‌ها در زندگی زوجین را از دیگر عوامل طلاق در شهرستان میبد عنوان کرد و ادامه داد: از آنجا که اکثر خانواده‌ها کم جمعیت هستد همین موضوع زمینه‌ساز دخالت اطرافیان و والدین در زندگی زوجین جوان شده است.
 
فلاح با بیان اینکه تقریبا 50 درصد آمار طلاق مربوط به غیربومی‌های شهرستان میبد است، افزود: براساس آمار یک سوم آمار طلاق در میبد مربوط به زوجین بومی، یک سوم مربوط به زوجینی که زوج و زوجه یکی بومی و دیگری غیر بومی و یک سوم نیز مربوط به زوجینی که زوج و زوجه هر دو غیر بومی هستند، می‌شود.
 
وی آموزش‌ها و مشاوره‌های قبل از ازدواج را در کاهش طلاق بسیار خوب ارزیابی ارزیابی کرد و گفت: در حالی که پنج سال پیش شاهد رشد 140 درصدی طلاق در میبد بودیم اکنون این میزان رشد به 10 تا 12 درصد رسیده است.
 
رئیس بهزیستی شهرستان میبد در خصوص افزایش 6 درصدی کودک آزادی و همسرآزاری در این شهرستان نیز گفت: این گونه موارد نیز بیشتر از عواملی چون اعتیاد و خانواده‌های پرتنش سرچشمه می‌گیرد و  50 درصد از آن مربوط به افراد غیربومی این شهرستان است.
 
انتهای پیام/
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.