Skip to Content

رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد:

افزایش مقاومت خانه‌های روستایی در مقابل زلزله


رویکرد جدید نظام مهندسی میبد، افزایش تاب آوری ساخت و ساز روستا‌ها در برابر زلزله است.

به گزارش میبدخبر، زلزله به عنوان یکی از پدیده‌های طبیعی هرساله خسارت‌های زیادی را به جامعه بشری درتمام نقاط جهان وارد می‌کند که در این بین مناطق روستایی به علت ضعف اقتصادی و بافت‌های غیرفنی ساخت و ساز بیشترین خسارت‌های مالی و جانی را متحمل می‌شوند.
حالا نظام مهندسی ساختمان میبد، رویکرد جدید افزایش تاب آوری ساخت و ساز در برابر زلزله در مناطق روستایی را در پیش گرفته است.
رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد درحاشیه بازدید از ساخت و ساز‌های مناطق روستایی گفت: حوزه شمول قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، تمام ساخت و ساز‌های شهری و روستایی است.
محمدحسین صباغی با بیان اینکه تجربه زلزله‌های اخیر درکشور نشان داد که آسیب پذیرترین بافت‌های کشور در مناطق روستایی است افزود: این تخریب به دلیل ضعیف‌تر بودن بافت اقتصادی روستاها، آثار روحی، روانی و اجتماعی فراوانی را نسبت به شهر‌ها دارد.
وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در یک رویکرد جدید، برنامه فرهنگ سازی و توسعه و ترویج ساخت و ساز اصولی در روستا‌ها را مدنظر دارد. 
رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد گفت: این کار با همکاری دهیاری‌های مناطق مختلف شهرستان میبد با هدف تقویت ساخت و ساز‌های روستایی و افزایش تاب آوری دربرابر زلزله انجام می‌گیرد.
صباغی آموزش، فرهنگ سازی، آموزش مهندسین شاغل درمناطق، کنترل نقشه‌ها توسط نظام مهندسی و مسائل فنی را از برنامه‌های نظام مهندسی دراین رویکرد جدید برشمرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.