Skip to Content

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

افزایش آمار افراد مبتلا به کرونا در میبد فعلا ارتباطی با عزاداری های محرم ندارد


دکتر ابراهیم سلمانی گفت: افزایش کمی در تعداد بستری های کرونایی در شهرستان میبد بوده ولی ما هنوز نمی توانیم این موارد را به عزاداری های محرم ربط بدهیم.

دکتر ابراهیم سلمانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با خبرنگار میبدخبر در خصوص صحت و سقم مطلب منتشر شده در فضای مجازی به نقل از سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد که عنوان شده بود «افزایش موارد بیماران بستری در بیمارستان طی دو روز گذشته نسبت به مدت مشابه ۱۴ روز اخیر گزارش داد و افزود: در بین این بیماران، از عزاداران حسینی شرکت کننده در یکی از هیئت های عزاداری مطرح که پروتکل های بهداشتی را در این ایام، نادیده گرفته بودند نیز به چشم می خورد.» بیان داشت: افزایش کمی در تعداد بستری های کرونایی در شهرستان میبد بوده ولی ما هنوز نمی توانیم این موارد را به عزاداری های محرم ربط بدهیم چون معمولا اگر مورد ذکر شده در خصوص حضور در عزاداری های محرم و افزایش آمار کرونا به این دلیل حداقل دو هفته طول می کشد تا ما اثرات آن را در تعداد بستری ها ببینیم وبعید می می دانم این افزایش بستری ناشی از حضور در مراسمات عزاداری محرم باشد.

وی افزود: تعدادی افزایش در موارد سرپایی و کمی افزایش در تعداد بستری و مسلما نمی شود این موارد را به عزاداری ها ربط داد چون یک هفته بعد در موارد سرپایی تاثیر می گذارد و دوهفته بعد در موارد بستری می توان این افزایش را مشاهده کرد چون بیماری یک دوره کمونی دارد و یک تا دو هفته طول می کشد تا علائم ظاهر شود.

دکتر محمدهادی فرح‌زادی رئیس بیمارستان میبد نیز در گفتگو با خبرنگار میبدخبر عنوان کرد: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد احتمالا بیمارانی که کرونای آنها مثبت شده و در سیستم آماری ثبت شده را در این مطلب بیان داشته اند که بخش اعظم آن بیماران بیماران سرپایی می باشد و نرم افزار آماری آنها که در سیستم ثبت می شود مربوط به خود شبکه بهداشت می باشد.

انتهای پیام/

احسان دست برآورده
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.