Skip to Content


افتتاح نخستین مرکز اوتیسم در میبد


رئیس اداره بهزیستی میبد از افتتاح پنج طرح همزمان با هفته بهزیستی در شهرستان میبد خبر داد.

به گزارش میبد خبر، رئیس اداره بهزیستی میبد با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز اوتیسم این شهرستان گفت: این مرکز که از طرح های هفته بهزیستی است، با ظرفیت 20 نفر به کودکان زیر 12 سال شهرستانهای میبد و اردکان خدمات ارائه می دهد.

فلاح افزود: برای تجهیز مرکز اوتیسم ، 200 میلیون ریال هزینه شده است.
 
وی همچنین از افتتاح کارگاه اشتغال بانوان، مرکز مشاوره خدمات اجتماعی، نخستین موسسه حقوقی و سالن های همایش مرکز تحقیقات ژنتیک همزمان با هفته بهزیستی در شهرستان میبد خبر داد و گفت : برای بهره برداری از این طرح ها 10 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و غیردولتی هزینه و در مجموع برای 25 نفر اشتغال زایی می شود.  

رئیس اداره بهزیستی میبد افزود: امسال برای اشتغال مددجویان این نهاد 10 میلیارد و 730 میلیون ریال تسهیلات به 140 نفر اعطا شده است.

هم اکنون سه هزار و 500 نفر در شهرستان میبد از خدمات بهزیستی بهره مند هستند.
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.