Skip to Content

باحضور معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم صورت گرفت

افتتاح مسجد امام حسین (ع) دانشگاه آیت الله حائری میبد


مسجد امام حسین علیه السلام دانشگاه آیت الله حائری میبد باحضور دکتر امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم بطور رسمی افتتاح شد.

به گزارش "میبدخبر"، مراسم افتتاح رسمی مسجد امام حسین دانشگاه آیت الله حائری میبد روز گذشته با حضور دکتر امید معاون محترم اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین محمد اعرافی امام جمعه موقت ، فلاح فرماندار و تنی چند از مسئولین میبد برگزار شد.

در این مراسم دکتر کلانتری ریاست دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضرین و میهمانان مراسم و تبریک اعیاد شعبانیه، روز پاسدار و جانباز، در سخنان خود گزارش مختصری از عملکرد دانشگاه در حوزه های مختلف ارائه کرد و بیان داشت:  بحمدالله با حمایتهای بی دریغ مسئولین شهرستان و امام جمعه محترم شهرستان حضرت آیت الله اعرافی و مساعدتهای کم نظیر خیرین طی پنج سال گذشته پیشرفتهای بسیاری در تامین فضاهای آموزشی ، پژوهشی و رفاهی ایجاد شده است.

وی افزود: این دانشگاه علیرغم جدید التاسیس بودن آن ؛ از جمله مراکز علمی و دانشگاهی است که در مسیر اجرا و عملیاتی شدن سیاستهای اقتصاد مقاومتی حرکت کرده و در اکثر حوزه ها پیش قدم بوده است که به عنوان مثال می توان در بخش آموزشی به اجتناب از موازی کاری و ایجاد رشته های کاربردی و میان رشته ای در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ؛ در بخش پژوهشی به انعقاد تفاهم نامه همکاری با پژوهشکده ها و مراکز علمی رتبه اول و سعی در ایفای نقش رابط میان آن مراکز با صنایع موجود در  شهرستان و حرکت در مسیر دانش بنیان شدن اقتصاد به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی و نیز در حوزه اداری و تشکیلاتی ایجاد و رعایت نسبت منطقی 1 به 5/0 بین استاد و کارمند ( وجود دو استاد در برابر یک کارمند) که نسبت به دانشگاه های سراسر کشور نسبت قابل توجهی است می توان اشاره کرد.
دکتر کلانتری در ادامه با اشاره به مراحل ساخت مسجد امام حسین علیه السلام دانشگاه اظهار داشت: مسجد این دانشگاه به مساحت 1000 متر مربع به شکل سنتی و با اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال ساخته شده که قریب به 80 درصد آن توسط خیرین گرانقدر و مابقی از اعتبارات اختصاصی تامین شده است.
حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد اعرافی امام جمعه موقت شهرستان میبد از دیگر سخنرانان این مراسم بود که پس از بیان شاخصه های اساسی شهرستان میبد از قبیل عالم پروری، فرهنگ دینی ، قدمت تاریخی و... ؛ از پیشرفتهای بسیار خوب و سریع دانشگاه آیت الله حائری میبد و تلاشهای شبانه روزی رئیس این دانشگاه و همچنین حضور و خدمات خیرین تقدیر کرد و از معاونت اداری مالی وزارت علوم خواستار توجه و مساعدت ویژه به این مجموعه شد.

در ادامه این مراسم جناب آقای دکتر امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم پس از تشکر و تبریک اعیاد شعبانیه بیان داشت: هربار که به این دانشگاه آمدم توسعه و پیشرفتهای آن را بسیار چشمگیر دیدم و این توسعه مرهون سه عامل اساسی است:
1-
حمایت مردم و مسئولین شهرستان؛ که انصافا دانشگاه آیت الله حائری میبد از حمایت ویژه مردم و مسئولین برخوردار بوده و اگر این حمایتها بویژه حمایتهای امام جمعه دانشمند آن حضرت آیت الله اعرافی و مردم خیراندیش آن نبود ، مانند بسیاری از دانشگاه های جدیدالتاسیس برای ابتدایی ترین ملزومات خود با مشکل مواجه  بود اما بحمدالله این دانشگاه هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی توسعه خوبی یافته بی آنکه باری بر دوش دولت گذاشته باشد.
2-
تلاشها و خدمات شبانه روزی رئیس دانشگاه جناب آقای دکتر کلانتری؛ که حقیقتا پیگیری های ایشان بی نظیر است و ایشان از طرق محتلف و هر راه ممکن در تمامی زمینه ها پیگیر رفع مشکلات ، موانع و نواقص دانشگاه در مسیر رشد است و شاید اگر تلاشهای فراوان ایشان نبود ، این دانشگاه در این سطح بسیار خوب قرار نمی گرفت .
3-
وجود کارکنان کیفی ؛ این دانشگاه از نظر نسبت کارمند به استاد بسیار خوب عمل کرده و وجود دو استاد در برابر یک کارمند شاخص بسیار خوبی است ضمن اینکه کارمندان این دانشگاه از دانشگاه یزد منتقل شده اند و دارای تجربه و سابقه بسیار خوب مدیریتی و کارشناسی هستند و این بسیار مهم است.

معاونت محترم اداری مالی و مدیریت منابع وزرات علوم همچنین اظهار امیدواری کرد این روند در دانشگاه آیت الله حائری میبد باید ادامه داشته باشد چراکه با عنایت به کاهش تعداد دانشجو در کشور و وجود یک میلیون صندلی خالی در دانشگاه های دولتی ونیز دوبرابر شدن این تعداد ظرف پنج سال آینده ، اگر چنانچه برنامه ریزی هوشمندانه در دانشگاه ها بویژه در دانشگاه های تازه تاسیس نباشد و اگر مراکز علمی به سمت کیفی سازی و توسعه بر اساس نیازهای بازار کار حر کت نکنن در ادامه حیات خود با مشکلات حاد و عدیده ای مواجه شده و قطعا تجمیع یا برچیده خواهند شد.

ایشان سپس مسجد امام حسین دانشگاه را با حضور مسئولین شهرستان، اساتید و جمعی از دانشجویان افتتاح کرد و همچنین از پروژه های مسکن دانشجویی، مجتمع آزمایشگاهی ، دانشکده علوم انسانی ، سالن چند منظوره ورزشی دانشگاه که توسط خیرین در حال ساخت است بازدید بعمل آورد.

شایان ذکر است بمناسبت اعیاد شعبانیه و روز گرامیداشت پاسداران و جانبازان از اساتید جانباز دانشگاه و همچنین فرمانده حوزه بسیج دانشجویی شهرستان و نیز فرمانده سپاه ناحیه شهرستان میبد در این مراسم تقدیر بعمل آمد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.