Skip to Content

توسط آیت الله اعرافی صورت گرفت:

افتتاح رسمی محل جدید گردان امام حسین(ع) میبد+ گزارش و تصاویر


در آستانه سالروز فتح خرمشهر و میلاد امام زمان(عج) محل جدید گردان امام حسین(ع) شهرستان میبد به دست امام جمعه محترم شهرستان میبد افتتاح گردید.

به گزارش خبرنگار میبد خبر: با حضور فرمانده سپاه ناحیه میبد و همچنین مسئولین تیپ 18 الغدیر استان یزد، ساختمان جدید گردان پنجم پیاده امام حسین(ع) میبد توسط آیت الله اعرافی به طور رسمی افتتاح گردید.

در ابتدای این مراسم آیت الله اعرافی از ساختمان جدید گردان بازدید نموده و جناب سرگرد بهشتی در مورد فعالیت ها و همچنین امکانات محل جدید گردان به ایشان گزارشاتی را ارائه نمود.

در ادامه مراسم جناب سرهنگ غلامی ضمن عرض خیر مقدم خدمت آیت الله اعرافی درمورد سوابق و فعالیت های گردان امام حسین(ع) شهرستان میبد گزارش داد.

جناب سرهنگ غلامی بیان داشت: گردان امام حسین(ع) شهرستان میبد از بدو تأسیس با همت و همدلی پرسنل گردان، همواره در استان یزد دارای رتبه اول در میان سایر گردان های امام حسین(ع) بوده است و امسال هم طبق برآوردهای انجام شده این گردان دارای رتبه سوم کشوری است. به همین دلیل هم همواره مورد بازدید مسئولین سایر استانها و شهرستانهای استان یزد قرار می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به میزان بالای اعضای جذبی گردان، افزود: درخواست های متعددی برای تشکیل گردان دومی را داده ایم که در حال پیگیری است.

سرهنگ غلامی در بخش پایانی صحبتهای خود گفت: با توجه به فعالیت ها و ظرفیت های بسیاری که در گردان امام حسین(ع) شهرستان میبد وجود دارد و همچنین جابجایی گردان به محل جدید و پیش آمدن کمبود هایی در زمینه های مختلف؛ ابراز امیدواری کرد که با توصیه امام جمعه شهرستان میبد ادارات و نهادهای دولتی همکاری بیشتری با این گردان داشته باشند.

پس از صحبت های جناب سرهنگ غلامی، آیت الله اعرافی دقایقی برای حضار سخنرانی نمود.

امام جمعه شهرستان میبد در ابتدا با عرض تبریک اعیاد ماه شعبان و همچنین سالروز فتح خرمشهر از فعالیت های گردان امام حسین(ع) شهرستان میبد تقدیر و تشکر کرد.

آیت الله اعرافی با اشاره به نامگذاری روز سوم خرداد به نام روز مقاومت بیان داشت: دو گفتمان در جمهوری اسلامی اکنون وجود دارد. یک گفتمان به ایستادگی در مقابل ظلم و ستم و استکبار جهانی معتقد است و گفتمان دیگری که به این ایستادگی معتقد نیست. گفتمان دوم با ذات انقلاب اسلامی دارای تضاد است.

ایشان با اشاره به چند گروه بودن افرادی که به مقاومت روی نمی آورند افزود: برخی از آنها با مبانی و پایه های انقلاب مخالفت دارند و به آن اعتقادی ندارند. این افراد اکنون هم در بدنه ی رسمی و غیر رسمی کشور حضور دارند و گاهی نیز عقاید خود را نیز مطرح می نمایند. دسته ی دیگر افرادی هستند که اعتقاد به مبانی فکری انقلاب دارند اما در تفسیر سخن امام و ارزشهای انقلاب راه درستی را طی نمی کنند. این افراد دچار لغزش در تفسیر مبانی انقلاب هستند. و گروه سوم هم کسانی هستند که افرادی سست عنصر هستند و راحت وا دادگی پیدا می کنند و توانایی ایستادگی در مقابل سلطه جهانی را ندارند.

آیت اعرافی با اشاره به سخت و پیچیده بودن پیمودن راه انقلاب بیان داشت: ایستادن در راه انقلاب نیاز به افرادی دارد که دارای درک بالا، شناخت عمیق و داشتن عنصر و فلز مقاومت و نشکستن در کوران مبارزات باشند. و در این راه باید یا رها کنیم و مقاومت نکنیم و یا بایستیم و سرسختانه مقاومت کنیم. و ما باید در این راه مقاومت کنیم. این مقاومت نه تنها در زمینه نظامی بلکه باید در زمینه های فکری و فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سایر ابعاد و اضلاع نیز درک و تروج یابد.

رئیس جامعة المصطفی العالمیه ادامه داد: در شرایطی که ما امروز در منطقه داریم، قرص و محکم بودن درون کشور دارای اهمیت فراوانی است. به عنوان مثال: چندی پیش از مقامات بلژیک با بنده دیداری داشتند و به آنها گفتم: شما یک موج نا امنی در کشورتان ایجاد شده است و تا این حد وحشت زده شدید، حال بگویید آیا هیچ عقلی قبول می کند کشوری همچون ایران در میان منطقه ای ناامن باشد ولی سلاح قوی و قدرت بازدارندگی نداشته باشد؟

ما درمنطقه ای زندگی می کنیم که دائما از طرف جریانات مختلف تکفیری و اسرائیل و ... مورد تهدید قرار میگیریم و اگر سلاح و موشک و نیرو و قدرت لازم را نداشته باشیم، حتما این موج ناامنی طومار ما را درهم خواهد پیچید. لذا نیاز به نیروی قوی و آماده و پابه کار داریم.


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.