Skip to Content

رییس اداره بهزیستی میبد مطرح کرد؛


سید محسن فلاح گفت: اولین نمایشگاه دایمی عرضه تولیدات معلولان و مددجویان بهزیستی شهرستان با ۲۰۰ مترمربع زیربنا در هفته بهزیستی افتتاح می شود.

به گزارش میبدخبر، سید محسن فلاح روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران از صدور مجوز برای چهار مرکز مثبت زندگی با هدف تسهیل خدمت‌رسانی و خدمات دهی به مددجویان و جامعه هدف زیرپوشش در چهار منطقه شهری خبر داد و  گفت: فعالیت این مراکز ۲۵ تیرماه همزمان با روز این نهاد آغاز می شود. 

وی افزود: اولین نمایشگاه دایمی عرضه تولیدات معلولان و مددجویان بهزیستی شهرستان با ۲۰۰ مترمربع زیربنا در هفته بهزیستی افتتاح می شود.

رییس بهزیستی میبد با اشاره به عملکرد خوب خدمات دهی به مردم در وضعیت کرونا و حمایت از افراد آسیب دیده از این ویروس ، تصریح کرد: با وجود بیشترین مراکز توانبخشی و کودکان در شهرستان شاهد کمترین میزان آسیب کرونا بودیم که در هفته بهزیستی از آنها نیز تجلیل می‌شود.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع کرونا ویژه کارکنان خانه کودکان و مددکاران تحت پوشش ، برگزاری مسابقه ورزشی دارت ویژه کارکنان، توزیع نمادین سبد غذایی و برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مراجعان اورژانس خدمات اجتماعی را از دیگر برنامه‌ها برشمرد.

این مسوول در ادامه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته بهزیستی اظهار کرد: این اداره با چهار بخش دولتی  و ۷۳ مرکز غیردولتی ، ۴۲ کارمند اداری و ۴۵۰ نیروی غیردولتی وظیفه خدمت رسانی به مددجویان را انجام می‌دهد.

وی افزود: ۷۳ مرکز شامل مهدهای کودک ، موسسه‌های خیریه و پیشگیری ، کلینیک مددکاری ، مراکز ترک اعتیاد ، مرکز روزانه و شبانه توانبخشی و مراکز مشاوره انجام دهنده ۹۰ درصد فعالیت‌های بهزیستی هستند.

فلاح وجود ۲۳۸ پرونده مستمری بگیر در حوزه خانواده را یادآور شد که سال گذشته  به ۶ خانواده در ارتباط با ازدواج ، اشتغال و برقراری مستمری از سایر نهادهای دولتی بازتوان شدند.

وی اجرای طرح توانمندسازی در محله شهیدیه میبد با هدف کاهش فقر با همکاری مردم و مسوولان ، فعالیت یک مرکز و ۲ موسسه در حوزه امور اجتماعی ، تشکیل ۹۶ پرونده برای خانواده های دارای ۲ قلو و سه قلو ،  و ارائه کمک هزینه تحصیلی به ۳۴ دانشجو و دانش‌آموز تحت پوشش را  بخشی از فعالیت ها برشمرد.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ، مهارت‌های زندگی ،  پیشگیری از معلولیت‌های دوره سالمندی و تهدیدهای فضای مجازی را از دیگر فعالیت ها ذکر کرد.

فلاح در ادامه از فعالیت ۲۹ مهدکودک تحت پوشش بهزیستی شامل ۲۱ مورد شهری و بقیه روستا مهد با تحت پوشش  یک هزار کودک در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: پنج گروه شبه خانواده در ارتباط با گروهای سنی سه تا ۱۸ سال شامل یک مرکز نگهداری کودکان سه تا ۶ سال و ۶ تا ۱۲ و ۱۲ تا ۱۸ سال فعالیت دارد.

رییس بهزیستی میبد با اشاره به سه هزار و ۱۷۰ پرونده توانبخشی ثبت شده اظهار کرد : از این تعداد  ۲ هزار و ۱۴۱ پرونده  فعال است و یک هزار و ۶۶۱ پرونده نیز مستمری بگیر ماهانه  هستند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.