Skip to Content


افتتاح اولین مجموعه «تئاتر شهر» استان یزد در میبد + تصاویر


اولین مجموعه تئاتر شهر استان یزد در میبد با عنوان مجموعه تئاتر شهر خورشید با حضور مجید جوادیان‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، این مراسم با روشن نمودن نمادین چراغ های مجموعه توسط مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رئیس دفتر امام جمعه میبد آغاز شد.

بازدید از سالنهای پلاتو یک و دو مجموعه، امضا یادبود افتتاحیه، بازدید از نمایشگاه تئاتر میبد از دیگر بخش های این مراسم بود.

هادی زارع در خصوص این مجموعه بیان داشت: این مجموعه که بعد از بازسازی به نام مجموعه تئاتر شهر خورشید مزین شد در سال 1381 با کاربری سینما و آمفی تئاتر بنا شده است ولی به مرور زمان و مستهلک شدن امکانات، دیگر جوابگوی نیاز هنرمندان نبود.

سرپرست فرهنگ و ارشاد میبد با اشاره به پیشینیه تئاتر میبد افزود:  بنا به توصیه حضرت آیت الله اعرافی مبنی بر توجه ویژه به هنر تئاتر، بازسازی سالنها در دستور کار  فرهنگ و ارشاد قرار گرفت. علاوه بر تعمیرات اساسی ساختمان اصلاحاتی از قبیل استاندارد سازی ارتفاع سن، اصلاح شیب سالن، اصلاح فاصله بین صندلی ها، تجهیز و تعمیر اتاق های گریم، تعمیر و راه اندازی سیستم نور و صوت سالن هم انجام شد. 

وی ادامه داد: علاوه بر سالن اصلی با ظرفیت 250 صندلی، دو سالن دیگر هم ویژه تئاتر یعنی پلاتو شماره یک با ظرفیت 100 نفر و پلاتو شماره دو با ظرفیت 50 نفر اضافه شد.

زارع در پایان اظهار داشت: این مجموعه جهت میزبانی جشنواره استانی تئاتر در سال آتی آمادگی لازم را دارد.

در ادامه جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: اتفاقی که در جامعه حال حاضر مردم را به شدت علاقمند کرده چرخش فرهنگی،هنری می باشد.مردم سعی می کنند با برندهای مختلف درفضاهای فرهنگی،هنری خود رامعرفی کنند.

وی استقبال مردم از آثار فرهنگی، هنری خصوصا هنر تئاتر را زیاد برشمرد و اظهار داشت: مبادله فرهنگی، هنری باید پیشتاز هر جامعه باشد.

جوادیان زاده درخصوص مجموعه تئاتر شهر خورشید اذعان داشت: این مجموعه استاندارهای کامل را دارا و جزو یکی از بهترین سالن های استان می باشد.

این مراسم با اجرای نمایش زری سلطان خاتمه یافت.

لازم به ذکر است نمایش زری سلطان از 7 آذر تا 25 آذر ماه در مجموعه تئاتر شهر خورشید بر روی صحنه است.

انتهای پیام/اد

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.