Skip to Content

مدیر عامل تعاونی‌های صنایع لبنی:

اغلب کارخانجات لبنی تعطیل شدند/ یک ماه گذشت؛ دولت به مدارس شیر دولتی نداد!


مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع لبنی گفت: وزارت آموزش و پرورش امسال هیچ گونه اقدامی برای توزیع شیر مدارس انجام نداده است

به گزارش میبد خبر، محمد رضا گنجی، مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع لبنی بیان داشت: با وجود پیگیری‌های اتحادیه صنایع لبنی وزارت آموزش و پرورش هنوز نه تنها هیچ گونه اقدام مؤثری در رابطه با توزیع شیر برای دانش آموزان انجام نداده بلکه حتی وقت برای صحبت کردن در این زمینه هم به ما نداده اند.

وی با بیان این مطلب که ما هیچ جواب درستی از دفتر شیر مدارس دریافت نکرده ایم به «نسیم آنلاین» گفت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران باید تا حالا اقدامات لازم در این زمینه انجام می شد اما با این که بیش از یک ماه از شروع مدرسه می گذرد اتفاق خاصی در این رابطه صورت نگرفته است.

مدیر عامل تعاونی های صنایع لبنی اظهار داشت: متأسفانه عموم مردم نیز به دلیل پایین بودن توان مالی شان توان خرید لبنیات را ندارند لذا مصرف این گونه محصولات به نسبت پایین تر آمده است.

وی در پاسخ به این که در حال حاضر کارخانه‌ها شیر را با چه قیمتی از دامداران تهیه می کنند، بیان داشت: 1440 تومان برای هر کیلو مصوب شد اما عملیاتی نشد و در حال حاضر کارخانه ها شیر را به قیمت 1250 تومان از دامدار می خرند زیرا اگر قرار باشد که شیر کیلویی 1440 تومان باشد کارخانه‌ها نیز مجبورند که قیمت محصولات خود را افزایش دهند.

گنجی در رابطه با تعطیلی کارخانه‌های لبنی تصریح کرد: متأسفانه نبودن بازار مناسب برای محصولات لبنی به دلیل کمتر استفاده کردن از این محصولات منجر شده تا بسیاری از تولیدات خریداری نشود، از طرفی تعدادی از کارخانه‌‍ ها به خصوص واحدهای کوچک تعطیل شده اند و تعدادی نیز با ظرفیت پایین تر از 30 درصد فعالیت می کنند دلیلش هم این است که امکان بازاریابی برای آنان وجود ندارد.

منبع: نسیم آنلاین
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.