Skip to Content

شهردار میبد مطرح کرد

آغاز فعالیت شورای اجرایی شهر دوستدار کودک در میبد


علیرضا نقوی گفت: به مناسبت روز جهانی کودک طی احکامی اعضای شورای اجرایی شهر دوستدار کودک انتخاب و این شورا رسما فعالیت خود را آغاز می‌نماید.

علیرضا نقوی در گفتگو با خبرنگار میبدخبر، از تشکیل شورای اجرایی شهر دوستدار کودک در شهرداری میبد خبرداد و افزود: به مناسبت روز جهانی کودک طی احکامی اعضای شورای اجرایی شهر دوستدار کودک انتخاب و این شورا رسما فعالیت خود را آغاز می‌نماید.
وی عنوان کرد: ابتکار شهر دوستدار کودک در ایران با همکاری مشترک بین یونیسف و وزارت کشور اجرا می‌شود و تاکنون 12 شهر بعنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک در ایران انتخاب شده‌اند.
شهردار میبد شهر دوستدار کودک را شهری عنوان کرد که درآن نظرها، نیازها، اولویت‌ها و حقوق کودک، بخش جدایی‌ناپذیر از سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های عمومی می‌باشد.
نقوی در خصوص تکالیف شهرداری‌ها در این رابطه گفت: ازجمله تکالیف شهرداری‌ها مناسب‌سازی و ارتقا کیفی فضاهای شهری، ایمن‌سازی فضاهای عمومی، توسعه و ساماندهی انواع فضاهای ویژه کودکان و نوجوانان، برگزاری جشنواره‌ها، مسابقات و برنامه‌های مختلف فرهنگی مرتبط با کودکان می‌باشد. 
انتهای پیام/
احسان دست برآورده
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.