Skip to Content

معاون بهداشتی علوم پزشکی یزد خبر داد


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در جمع خبرنگاران از آغاز عملیات حذف بیماری هپاتیت C در استان یزد به‌صورت رسمی از امروز خبر داد.

به گزارش میبد خبر، محمدرضا دهقانی از آغاز عملیات حذف بیماری هپاتیت C در استان یزد به‌صورت رسمی از امروز خبر داد و گفت: علی‌رغم شیوع بالای هپاتیت در کشورهای همسایه نظیر افغانستان و پاکستان خوشبختانه میزان شیوع این بیماری در ایران در حدود نیم درصد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد میزان مبتلایان به این بیماری در کشور را 186 هزارنفرعنوان کرد و گفت: تاکنون در حدود 600 مبتلابه این بیماری در استان شناسایی‌شده و تحت درمان قرارگرفته‌اند.

وی بابیان این مطلب که خوشبختانه هپاتیت C در صورت تشخیص زودهنگام قابل‌درمان بوده و می‌تواند به‌طور کامل در مبتلایان حذف شود اظهار داشت: این بیماری با دارو بین 3 تا 6 ماه قابل‌درمان بوده و در 95 درصد از مبتلایان به این بیماری حذف می‌شود البته در 5 درصد مابقی نیز با تکرار درمان برای بار دوم بیماری حذف خواهد شد

معاون بهداشتی علوم پزشکی یزد تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در صورت همکاری دستگاه‌های مرتبط به‌ویژه شرکت‌های بیمه‌گر تا پایان سال آینده شاهد حذف کامل هپاتیت C در استان خواهیم بود.

وی با ابراز گلایه از شرکت‌های بیمه‌گر گفت: هزینه درمان یک بیمار هپاتیتی بین 15 تا 30 میلیون تومان است که این شرکت‌ها می‌توانند با حمایت از طرح شناسایی و درمان زودهنگام تنها با یک و نیم میلیون تومان ضمن نجات جان افراد مبتلا در کاهش هزینه‌های بهداشتی جامعه مؤثر باشند.

دهقانی بابیان اینکه میزان تخفیفات هزینه‌های درمان در عملیات حذف بیماری هپاتیت C در استان از 25 تا 100 درصد برای مبتلایان گفت: درحال حاضر بخشی از اعتبارات معاونت جهت کمک به افراد مبتلای بی‌بضاعت به این امر اختصاص‌یافته اما حقیقت این است که این میزان اعتبار کافی نیست و نیازمند مشارکت خیرین در این کار خداپسندانه هستیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.